ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify 24.04

Czym Spotify nas zaskoczy na konferencji?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

24 kwietnia Spotify organizuje konferencję. Odbędzie się ona w Nowym Jorku. Co największy i najpopularniejszy serwis streamingowy może zaprezentować? Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy, sprzętowy produkt.

Zobacz także: Czy aplikacje od Apple dla Androida są komuś potrzebne?

Informacje, które pojawiły się dwa miesiące temu, wskazywały, że firma jest na etapie budowy inteligentnego głośnika. Spotify poszukiwało wtedy specjalistów, którzy mogliby pomóc w konstruowaniu tego urządzenia. Miesiąc temu w sieci zadebiutował kolejny materiał, wskazujący, że serwis chce się dalej rozwijać. Na etapie testów jest własna funkcja wyszukiwania głosowego. Prawdopodobnie w akcesorium audio, które niedługo pojawi się na rynku, zamiast Alexy, czy Asystenta Google – będziemy używać rozwiązania, które opracuje samo Spotify. Inteligentny głośnik to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Odpowiedziałby też na potrzeby i mógł zagospodarować olbrzymią bazę użytkowników. Na rynku to urządzenie będzie konkurowało z Google Home, czy HomePodem od Apple. Wydaje się, że największy boom na tego typu akcesoria jest jeszcze przed nami, dlatego lepiej być przygotowanym.

Spotify 24.04

W dniu dzisiejszym firma rozesłała zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 24 kwietnia. Wydaje się, że zadebiutuje na nim nie tylko wyżej opisany, inteligentny głośnik, ale też podobne rozwiązanie stworzone do używania w samochodach. Ten pierwszy może kosztować w abonamencie $9,99, a rozwiązanie do samochodu $12,99. Dodanie do swojego portfolio głośników to chęć przyciągnięcia inwestorów. W ciągu dziewięciu lat istnienia, Spotify nie zarobiło ani eurocenta…

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy