Bojkot Facebooka w walce o prywatność – przyłączysz się?

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-08

Jak już wczoraj wspominałem, codziennie pojawiają się nowe informacje w sprawie „afery facebookowej”. W tamtym wpisie mogliście się dowiedzieć, że funkcja ekskluzywna dla Marka Zuckerberga trafi do wszystkich użytkowników Messengera, a tymczasem zapowiadany jest protest, który ma temu panu pokazać siłę użytkowników. Niewątpliwie wydarzyło się coś, co nie powinno się wydarzyć, ale ma to też swoje zalety – coraz więcej osób zaczęło dbać o swoją prywatność i mieć świadomość tego, co udostępnia w Sieci.

Tymczasem przejdźmy do tytułowego bojkotu. Otóż w najbliższą środę Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed amerykańskim Kongresem w sprawie utrzymywania prywatności danych swojego portalu. Tego też dnia ogłoszono strajk użytkowników, którzy przez dobę nie będą korzystać z żadnych serwisów związanych z Facebookiem. Oprócz samego portalu dotyczy to Messengera, Instagrama czy też WhatsAppa.

facebook bojkot uzytkownikow

Akcja „faceblock” ma pokazać zarządowi Facebooka, żeby starał się bardziej dbać o dane użytkowników, ale… czy to nie jest walka z wiatrakami?

Zobacz też: Przypomnij sobie najlepsze żarty na Prima Aprilis ze świata technologicznego!

Jako bezstronna osoba, która tylko obserwuje całe wydarzenie, nasuwa mi się na myśl najlepsza kara dla Facebooka – rezygnacja z niego i poszczególnych usług. Jeśli Waszym znajomym również zależy na prywatności to czemu nie przerzucić się na inne portale?

źródło: Phone Arena • sirrah777

  Walka z wiatrakami. Pomijając fakt, że fb wie o nas tyle ile sami mu powiemy. Ta cała afera to ściema. Ludzie nie czytają regulaminów, więc nie mają pojęcia na co się zgadzają, a potem są nagle zdziwieni, że ktoś ma dostęp do ich smsów i wykazu połączeń.

  • mindla

   Nie masz racji, po co fb dostęp do SMS czy historii połączeń. W regulaminie można napisać największą bzdurę.

   • sirrah777

    Jak to po co? Żeby lepiej spersonalizowane reklamy Ci wyświetlać? Owszem, można napisać bzdurę. Ale właśnie dlatego warto czytać, żeby potem uniknąć takich sytuacji. Jak się go nie czyta to potem są takie efekty a nie inne.

    • mindla

     Od tego żeby regulaminy były życiowe są odpowiednie instytucje. Zwykły człowiek nie musi rozumieć regulaminu napisanego korporacyjnym bełkotem. Żeby nie było szczerze fb nienawidzę.

 • mindla

  Jaki znowu protest, to może KOD
  zaprosić żeby pomogli. Jedynym protestem wobec Facebooka jest usunięcie na nim konta. Tylko i wyłącznie #deletefabebook.

 • Papaj ✓ᵛᵉʳᶦᶠᶦᵉᵈ

  Czyli co? Kasujecie konto na FB i przerzucacie się całkowicie na Twittera?
  Jestem za.

  • mindla

   Kasować konta i… żyć w realnym świecie a nie wirtualnych bzdurach. Nigdy nie miałem konta na takich serwisach. Portale dla zakompleksionych ludzi nawzajem podnoszacym sobie ego.

   • adam

    Żyć w realnym świecie mówisz… To może zacznij, bo w tym wątku jesteś najbardziej aktywny. Ale spoko, nie masz przynajmniej facebooka. Brawo ?

   • EsiuWWW

    A ja mam tam konto, nie uważam się za zakompleksionego. Widać łatwo idzie Ci kategoryzowanie ludzi. No cóż wylewanie żółci po portalach i grupach dyskusyjnych to Moim zdaniem właśnie przejaw zakompleksienia i próby podbicia własnego niskiego ego.

 • Dtech

  Mam wrażenie, że ta cała afera pomalu staje się groteską.

  • mindla

   Groteską to jest cały Facebook. Ale kto zrozumie sens tego zdania.