ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
facebook logo ludzie

Bojkot Facebooka w walce o prywatność – przyłączysz się?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jak już wczoraj wspominałem, codziennie pojawiają się nowe informacje w sprawie „afery facebookowej”. W tamtym wpisie mogliście się dowiedzieć, że funkcja ekskluzywna dla Marka Zuckerberga trafi do wszystkich użytkowników Messengera, a tymczasem zapowiadany jest protest, który ma temu panu pokazać siłę użytkowników. Niewątpliwie wydarzyło się coś, co nie powinno się wydarzyć, ale ma to też swoje zalety – coraz więcej osób zaczęło dbać o swoją prywatność i mieć świadomość tego, co udostępnia w Sieci.

Tymczasem przejdźmy do tytułowego bojkotu. Otóż w najbliższą środę Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed amerykańskim Kongresem w sprawie utrzymywania prywatności danych swojego portalu. Tego też dnia ogłoszono strajk użytkowników, którzy przez dobę nie będą korzystać z żadnych serwisów związanych z Facebookiem. Oprócz samego portalu dotyczy to Messengera, Instagrama czy też WhatsAppa.

facebook bojkot uzytkownikow

Akcja „faceblock” ma pokazać zarządowi Facebooka, żeby starał się bardziej dbać o dane użytkowników, ale… czy to nie jest walka z wiatrakami?

Zobacz też: Przypomnij sobie najlepsze żarty na Prima Aprilis ze świata technologicznego!

Jako bezstronna osoba, która tylko obserwuje całe wydarzenie, nasuwa mi się na myśl najlepsza kara dla Facebooka – rezygnacja z niego i poszczególnych usług. Jeśli Waszym znajomym również zależy na prywatności to czemu nie przerzucić się na inne portale?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy