Ekran w Sony Xperia XZ2 Premium może otrzymać wysokie odświeżanie obrazu

Kamil Lewicki Newsy 2018-04-08

W tym roku Sony planuje wypuścić kolejny smartfon z ekranem 4K UHD+. Będzie nim model XZ2 Premium, który już jest w przygotowaniu. Najnowsze wieści sugerują, że możemy otrzymać lepszy ekran niż myślimy.

Odświeżanie 120 Hz jak w Razer Phone

Sony Xperia XZ2 Premium powoli powstaje. Na jej zapowiedź musimy jednak poczekać trochę dłużej, być może nawet do targów IFA 2018. Wiemy jednak, że smartfon cechować będzie ekran o rozdzielczości 4K UHD+, co z pewnością skutecznie wyróżni go na rynku. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że to nie wszystko. Według najnowszego odkrycia xda-developers wyświetlacz w nadchodzącym modelu będzie w stanie odświeżać obraz przy 120 Hz.

Odkrycie dotyczy jednak modelu Xperia XZ Premium, w którego oprogramowaniu znaleziono tryb 1080p@120fps. Jest on jednak zablokowany i niemożliwy do włączenia. Modderzy stworzyli zatem odpowiednie ROMy, w których udało im się odblokować tę opcję i po wstępnych testach część użytkowników przyznaje jej działanie.

sony Xperia xz2 premium

Jak podaje serwis, oficjalne wsparcie dla odświeżania 120 Hz może pojawić się wraz z nadejściem Androida P.

Zobacz też: Harry Potter jeszcze w kwietniu!

Sony Xperia XZ2 Premium może być pierwszym smartfonem oferującym odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz japońskiego producenta. Dodając do tego topowe podzespoły znane z tegorocznych flagowców, spodziewajmy się silnego gracza.

źródło: xda-developers • ooBA7MANoo

  Komentarze jak zwykle prostacko – buraczano – żenujące.
  Jaki by artykuł nie powstał, to zaraz, nie lipa, ja mam lepszy, ja wogule jestem najlepszy, i do tego jeszcze bardzo amerykański. Nie daj Boże jak opisywany telefon ma coś lepszego niż telefon buraka, to już koniec ?. Ujowy, a po co to komu, a ekran 120 hrz to kto to będzie, i wogule ujowe, ja mam lepsze. Typowe polaczki

  • ElektronicznyFan

   „wogule” to nie powinieneś mieć dostęp do internetu.

 • stark2991

  No widzę że tu dedukcja level hard. XZ Premium ma zablokowane 120Hz, więc XZ2 praktycznie na pewno beżowe miała taki tryb pracy.
  Ja bym się tak nie rozpędzał

 • Sebosz

  120 Hz – oglądaj lagi płynniej niż kiedykolwiek. ?

  • ElektronicznyFan

   Napewno nie w flagowcach Sony.

 • Pabliell

  120 Hz w smartfonie – czyli jak podwoić użycie GPU nie dając kompletnie nic w zamian.

  • stark2991

   Mylisz się, te drugie tyle klatek robi robotę i powie Ci to każdy, kto miał styczność z takim ekranem

   • Pabliell

    Może na PC, na smartfonie to kolejna rzecz która nie ma większego sensu.

    • stark2991

     Ja myślę że wręcz przeciwnie. To na smartfonie każdy lag, każda przycinka, każda niepłynna animacja jest bardziej widoczna i irytująca niż na PC 🙂

     • Pabliell

      Ponieważ wciąż mamy spadki klatek, mimo potężnych podzespołów. Stałe 60 FPS byłoby wystarczająco płynne.x