W tym roku Sony planuje wypuścić kolejny smartfon z ekranem 4K UHD+. Będzie nim model XZ2 Premium, który już jest w przygotowaniu. Najnowsze wieści sugerują, że możemy otrzymać lepszy ekran niż myślimy.

Odświeżanie 120 Hz jak w Razer Phone

Sony Xperia XZ2 Premium powoli powstaje. Na jej zapowiedź musimy jednak poczekać trochę dłużej, być może nawet do targów IFA 2018. Wiemy jednak, że smartfon cechować będzie ekran o rozdzielczości 4K UHD+, co z pewnością skutecznie wyróżni go na rynku. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że to nie wszystko. Według najnowszego odkrycia xda-developers wyświetlacz w nadchodzącym modelu będzie w stanie odświeżać obraz przy 120 Hz.

Odkrycie dotyczy jednak modelu Xperia XZ Premium, w którego oprogramowaniu znaleziono tryb [email protected] Jest on jednak zablokowany i niemożliwy do włączenia. Modderzy stworzyli zatem odpowiednie ROMy, w których udało im się odblokować tę opcję i po wstępnych testach część użytkowników przyznaje jej działanie.

sony Xperia xz2 premium

Jak podaje serwis, oficjalne wsparcie dla odświeżania 120 Hz może pojawić się wraz z nadejściem Androida P.

Zobacz też: Harry Potter jeszcze w kwietniu!

Sony Xperia XZ2 Premium może być pierwszym smartfonem oferującym odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz japońskiego producenta. Dodając do tego topowe podzespoły znane z tegorocznych flagowców, spodziewajmy się silnego gracza.

źródło: xda-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.