Z pewnością słyszeliście o odchudzonej wersji Androida z dopiskiem Go. Jest ona kierowana do słabszych oraz budżetowych urządzeń w celu zapewnienia jak najwyższej funkcjonalności przy jak najlepszej wydajności. Cechuje ją zatem lekkość. Podobnie jak tego launchera.

Pixel Launcher Go wyjęty z systemu

Aplikacje dedykowane dla Androida Go łatwo poznać. Po prostu mają dopisek Go, jak np. Maps Go czy Gboard Go. Jeden z deweloperów z forum xda postanowił wyciągnąć launcher z odchudzonego Androida. Dzięki czemu już sami możemy pobierać i testować Pixel Launcher Go na swoich smartfonach.

Co nowego? Albo czego zabraknie? Przede wszystkim nakładkę cechuje prostota. Nie liczmy więc na żadne wodotryski. W Pixel Launcher Go nie dodamy też widżetów na pulpit. Będą jednak podstawowe informacje pogodowe czy wydarzenia z kalendarza. Pojawia się także lekka karta Google. Warto dodać, że mimo minimalistycznego podejścia, aplikacja pozwala na podmianę paczki ikon na dowolnie pobrane ze Sklepu Play.

Zobacz też: Zdjęcie i specyfikacja OnePlus 6

Chcąc sprawdzić tę aplikację u siebie musicie pobrać ją z zewnętrznego źródła. Dokładnie jest to wersja Launcher3-l3go-optimized.apk Zwróćcie uwagę na środkowy człon nazwy – to ona decyduje czy pobierzecie wersję Go, czy też zwykłą.

źródło: xda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.