[Pobierz] Lekki i nowoczesny – Pixel Launcher Go!

Kamil Lewicki Newsy 2018-04-08

Z pewnością słyszeliście o odchudzonej wersji Androida z dopiskiem Go. Jest ona kierowana do słabszych oraz budżetowych urządzeń w celu zapewnienia jak najwyższej funkcjonalności przy jak najlepszej wydajności. Cechuje ją zatem lekkość. Podobnie jak tego launchera.

Pixel Launcher Go wyjęty z systemu

Aplikacje dedykowane dla Androida Go łatwo poznać. Po prostu mają dopisek Go, jak np. Maps Go czy Gboard Go. Jeden z deweloperów z forum xda postanowił wyciągnąć launcher z odchudzonego Androida. Dzięki czemu już sami możemy pobierać i testować Pixel Launcher Go na swoich smartfonach.

Co nowego? Albo czego zabraknie? Przede wszystkim nakładkę cechuje prostota. Nie liczmy więc na żadne wodotryski. W Pixel Launcher Go nie dodamy też widżetów na pulpit. Będą jednak podstawowe informacje pogodowe czy wydarzenia z kalendarza. Pojawia się także lekka karta Google. Warto dodać, że mimo minimalistycznego podejścia, aplikacja pozwala na podmianę paczki ikon na dowolnie pobrane ze Sklepu Play.

Zobacz też: Zdjęcie i specyfikacja OnePlus 6

Chcąc sprawdzić tę aplikację u siebie musicie pobrać ją z zewnętrznego źródła. Dokładnie jest to wersja Launcher3-l3go-optimized.apk Zwróćcie uwagę na środkowy człon nazwy – to ona decyduje czy pobierzecie wersję Go, czy też zwykłą.

źródło: xda • Wiktor

  Ja tam wolę Novę Prime;) Tez jest lekka i ma mnóstwo opcji konfiguracji;) https://uploads.disquscdn.com/images/6eac629a29e1cf4702e75f3fbf103484f5a66668a244c82adabbc23445afc491.jpg

 • Mickey66

  Niedobrze mi się robi, jak patrzę na material design. Już raz spece od interfejsów spod znaku M$ przypisali sobie patent na jedyny słuszny interfejs. Skończyli w czarnej d**e, mimo że system wcale nie był zły. Byłoby miło, jakby się google odpieprzyło od tego jak wygląda ekran mojego telefonu (bo o to sam zadbam – wiem co mi się podoba), a zajęło się bardziej tym co jest pod maską systemu.

  • maxprzemo

   To android ma startować z konsoli? Nie ma mieć żadnego środowiska graficznego po wyjęciu telefonu z pudełka?

   • Mickey66

    Oczywiście, że nie o to chodzi (chociaż może byłoby zabawnie). Chodzi o to, że google coraz mocniej naciska na jedynie słuszny material design i ogranicza możliwości adoptowania wyglądu różnych elementów systemu do własnego gustu.x