Sklep Play nareszcie od razu poinformuje nas, czy warto aktualizować aplikacje

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-04-07

W sklepie Play spotykamy się wyłącznie z drobnymi zmianami. Największa, jaka miała miejsce kiedykolwiek w historii tego programu to zmiana nazwy z Android Market na właśnie Google Play Store. Niewątpliwie przejście na Material Design też dało się odczuć, ale jak na niemalże 10 lat istnienia to mało. Jednak próżno oczekiwać czegokolwiek więcej – liczymy wyłącznie na drobne usprawnienia i je otrzymujemy, bo ciężko dopatrywać się poważnych wad w omawianej aplikacji.

Tymczasem okazuje się, że Google pomyślało o jeszcze jednej kwestii. Ok, pomyślało zdecydowanie wcześniej, ale dopiero teraz poniższa zmiana pojawia się dla szerokiej społeczności. Otóż otwierając komunikat o dostępnych aktualizacjach otrzymywaliśmy spis programów, które mają nową wersję. Jeśli chcieliśmy się dowiedzieć, co tak naprawdę się zmieniło to musieliśmy wejść na podstronę danej aplikacji i przeczytać opis zmian. Teraz jest on dostępny od razu na widoku tytułów do aktualizacji pod „strzałką”:

Teoretycznie prosta zmiana, a niewątpliwie potrzebna i ułatwiająca życie – szczególnie osobom, które walczą o każdy megabajt.

Zobacz też: Potrzebujesz gniazda słuchawkowego? My już wiemy.

Ta nowość ujawniła inną wadę. Jak myślicie, jaki jest najpopularniejszy opis zmian? Dokładnie… Poprawa błędów i usprawnienia:

sklep play spis zmian aktualizacja google android

 

źródło: Android Police, dzięki Linkyop za informacje i zrzut ekranu


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x