Już we wrześniu 2016 roku LG zarejestrowało patent swojego składanego smartfona, lecz dopiero dziś został on opublikowany dla szerszej publiczności. Patent ten jest o tyle ciekawy, że smartfon prócz dwóch ekranów ma mieć także dwie baterie i dwa złącza słuchawkowe typu jack.

Pomysł nosi nazwę „Mobile Terminal”, a oba ekrany mają być zakrzywione, dzięki czemu po bokach będą one mogły wyświetlać informacje o pogodzie, datę i godzinę, temperaturę oraz inne powiadomienia. Wizja LG prezentuje się następująco:

Zobacz także: Notcha w OnePlus 6 będzie można ukryć

Urządzenie będzie można „otworzyć”, dzięki czemu oba ekrany złączą się w jedną całość. Kiedy smartfon będzie „złożony”, to z obu wyświetlaczy będzie można korzystać osobno. Trzecia ilustracja (od lewej) ukazuje bardzo ciekawą ideę – kiedy sprzęt będzie częściowo „złożony”, to możliwe będzie oglądanie dwóch filmów w tym samym czasie – korzystając z dwóch par słuchawek. Pomimo że patent został zgłoszony w 2016 roku, to przewiduje on czytnik linii papilarnych zatopiony w ekranie.

Muszę przyznać, że ze wszystkich znanych dotychczas patentów składanego smartfona to właśnie ten podoba mi się najbardziej. Co więcej, gdyby takie urządzenie powstało, to byłbym nawet skłonny je kupić – pomimo, że dotychczas byłem zdeklarowanym przeciwnikiem takich rozwiązań. Niestety patenty mają to do siebie, że mogą trafić do kosza i nigdy nie zostać wykorzystane. Mam jednak ogromną nadzieję, że LG uda się odtworzyć coś choćby bardzo podobnego.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.