Google pracuje obecnie nad kilkoma projektami. Z systemów operacyjnych, których możemy obecnie korzystać znamy dwa – Androida oraz Chrome OS. Jest jeszcze jeden, nad którym siedzi sztab programistów – Fuchsia. Jeśli jesteście nim zainteresowani, możecie sprawdzić małe demo w przeglądarce.

Demo Fuchsia OS w przeglądarce internetowej

Czym jest Fuchsia OS? Nowym systemem Google, który od stycznia w wersji rozwojowej mogą pobierać deweloperzy na swoje Pixelbooki i go testować. To projekt Andromeda, którego założeniem jest połączenie dwóch systemów – Androida oraz Chrome OS w jedno. Google w kwestii Fuchsia OS nic nie potwierdza, nic nie zaprzecza, więc dużo informacji bazuje na domysłach.

Na co warto zwrócić uwagę to zbudowanie nowego systemu od podstaw. Cechuje go inny kernel oraz nie bazuje on na linuksie. Jak się prezentuje możecie zobaczyć na stronie internetowej, gdzie znajduje się jego mała zajawka. Nie pokazuje ani nie zdradza wiele, daje jedynie szczyptę tego, co może powstać w przyszłości.

Zobacz też: Co ma wspólnego OnePlus 6 z Avengers?

Czy jednak powstanie, czy nie, tego w tym momencie nie wiemy. Losy tego projektu są mocno niepewne, dlatego pozostaje nam czekać na oświadczenie samego Giganta z Mountain View w tej sprawie.

źródło: Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.