sony xperia xz2

Wyjątkowe funkcje z Xperii XZ2 dostępne dla starszych modeli Sony

2 minuty czytania
Komentarze

Zazwyczaj kolejne generacje flagowych modeli od Sony wyróżniają się nowymi modułami aparatów. W przypadku najnowszej generacji, Xperia XZ2, Japończycy poszli w inną stronę i pozostawili ten sam sprzęt odpowiedzialny za zdjęcia i filmy, a zajęli się ogólnym designem oraz oprogramowaniem. Jak doskonale wiemy, Android ma to do siebie, że bez problemu można przystosowywać nowe aplikacje, ustawienia i niemalże wszystkie ustawienia systemu do starszych modeli. Tak też się stało i tym razem.

Premiera najnowszych urządzeń od Japończyków już za nami – od niedawna możecie przeczytać naszą recenzję Xperii XZ2. Tymczasem specjaliści z XDA-Developers wzięli na warsztat wszelkie zmiany z tego modelu i zaczęli je sprawdzać na starszych urządzeniach. Okazuje się, że wiele aplikacji systemowych, pokroju Ambient Display bez problemu współpracuje nawet z Xperią XZ czy też Xperią XZ Premium. Oczywiście niezbędnym warunkiem do działania jest Android Oreo. Pełny zrzut systemu z Xperii XZ2 znajdziecie właśnie na XDA, a poszczególne aplikacje na APK Mirror. Nie mogło też zabraknąć specjalnych projektów i tym sposobem ulepszone filmy slow-motion (do rozdzielczości FullHD), tryb HDR oraz inne smaczki są dostępne dla użytkowników zrootowanych modeli Xperia XZs i Xperia XZ Premium. Po wszelkie szczegóły również odsyłam na forum XDA.

Zobacz też: Czy Moto Z3 Play podtrzyma sukces poprzedników i okaże się hitem?

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do modyfikowania swoich urządzeń. Z tego słynie Android, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że jest to wymierająca gałąź mobilnego rynku. Po części wynika to z faktu, że „tuning” nie jest już niezbędny, aby smartfon poprawnie pracował, ale wciąż można znaleźć wiele udogodnień, o których producenci nie pomyślą.

Mateusz, dzięki za informacje!

Motyw