Razer to spółka, która do niedawna znana była przede wszystkim graczom. Firma produkuje głównie akcesoria komputerowe, których jakość stoi na najwyższym poziomie. Niestety wiąże się to z bardzo wysokimi cenami, które powodują, że niejeden gracz rezygnuje z ich zakupu. Jednak 2 miesiące temu, mogliśmy poznać kolejne urządzenie firmy – Razer Phone. Cechami specyficznymi flagowca są ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz bardzo dobrze oceniane głośniki stereo. Spółka przedstawia smartfon jako „gamingowy”.

Zobacz także: Kontrowersyjny notch i aż 7000 zł za smartfon z Androidem

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wygląda na to, że Xiaomi pozazdrościło Razerowi smartfona skierowanego do graczy. Spółka bowiem zamierza wypuścić na rynek urządzenie o nazwie BlackShark. Ma on być bezpośrednią konkurencją dla Razer Phone. Xiaomi zamierza zaprezentować flagowca już 13 kwietnia w Pekinie. Oczywiście urządzenie zadebiutuje na rynku pod marką BlackShark, a nie Xiaomi, ponieważ łatwiej ją zapamiętać lub nawet przeczytać dla mieszkańców rynków zachodnich.

Na zaproszeniach na prezentację smartfonu widnieje logo Qualcommu. Z pewnością w urządzeniu znajdzie się procesor Snapdragon 845, 6 lub nawet 8 GB RAM i co najmniej 64 GB pamięci wewnętrznej. Oczekuje się, że telefon będzie miał ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz, tak jak Razer Phone. Ma to zapewnić świetne wrażenia podczas grania bez opóźnień. Można również spodziewać się, że cena urządzenia będzie znacznie niższa, niż w przypadku konkurenta. Xiaomi bowiem znane jest z agresywnej walki cenowej.

Źródło: gsmarena, weibo
Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.