ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
g7 thinq boombox speaker

Żegnaj LG G7, witaj LG G7 ThinQ – już w kwietniu!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

O LG G7 wiemy już wiele. Co chwila pojawiają się nowe informacje dotyczące zbliżającego się flagowca koreańskiego producenta. Wciąż jednak nie ma jasności, co do nazwy smartfonu. Tym razem poznaliśmy chyba jej ostateczną wersję.

LG G7 ThinQ nową nazwą flagowca

Evan Blass nie raz, nie dwa miał rację i dzięki niemu dowiadywaliśmy się wielu istotnych rzeczy. Tym razem podrzuca nazwę nowego flagowca LG. Koreański producent planuje przedstawić światu LG G7 ThinQ. Będzie to flagowiec na rok 2018, o którym słyszy się ostatnio coraz więcej. Dopisek „ThinQ” nawiązuje oczywiście do sztucznej inteligencji. Na targach MWC 2018 zaprezentowano model V30 ThinQ, który otrzymał wiele interesujących funkcji jak np. Vision AI (rozpoznawanie elementów w kadrze i na tej podstawie dobierane ustawienia aparatu) czy Voice AI (rozpoznawanie komend głosowych). Podobnych rozwiązań spodziewajmy się w G7. Smartfon prawdopodobnie otrzyma nawet własnego asystenta, podobnie jak Google ma swojego i Samsung ma Bixby. Jego obecność sugeruje także dedykowany przycisk na obudowie, który można było dostrzec na renderach.

Mówiąc o LG G7 ThinQ nie sposób nie wspomnieć o nowym typie wyświetlacza. Koreański producent chce wykorzystać ekran M-LCD+ z matrycą RGBW. Taki ruch pozwoli wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu ze względu na oszczędność rzędu 35% względem ekranu LCD. Co więcej, pozwoli też zaoszczędzić na cenie, ponieważ użycie OLEDa byłoby znacznie kosztowniejsze. Wyświetlacz ma oferować proporcje 18:9. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 845, Adreno 630 oraz po raz pierwszy w LG podwójny aparat główny o jasności f.1/5. W kwestii RAM mówimy o 6 GB, natomiast pamięć wewnętrzna będzie dostępna w wariantach 64 GB oraz 128 GB. 

Kiedy można się spodziewać premiery? Najnowsze doniesienia mówią już o końcówce kwietnia. Sam smartfon na półki sklepowe trafić miałby w maju. Cena LG G7 ThinQ ma wynosić około 850-900 dolarów.

źródło: Twitter, Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy