Motorola Milestone 2


BASINGSTOKE, 9 września 2010 – Motorola ogłosiła premierę nowego modelu telefonu MILESTONE™ 2 z MOTOBLUR™. Działające w oparciu o platformę Android 2.2 urządzenie jest szybsze, posiada bardziej pojemną pamięć, mieści więcej wiadomości oraz posiada jeszcze większe możliwości personalizacji w porównaniu do cieszącego się dużą popularnością wielokrotnie nagradzanego MILESTONE. Dodatkowo zainstalowana w telefonie przeglądarka stron www obsługuje technologię Adobe® Flash® Player 10.1.

 

MILESTONE 2 wyposażony został w procesor 1GHz, dzięki któremu smartfon działa jeszcze szybciej i bardziej płynnie, nawet podczas korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, czy oglądaniu  wielu stron przeglądarki WWW w tym samym czasie. Dzięki ulepszonej, większej klawiaturze QWERTY pisanie e-maili i wiadomości sms stało się o wiele prostsze. MILESTONE 2 może posłużyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy do sieci 3G, do którego można podłączyć aż do pięciu urządzeń komunikujących się za pomocą sieci Wi-Fi®, tak więc w dowolnym miejscu możesz łączyć się z internetem, pracować oraz korzystać z multimediów.

 

Motorola Milestone 2

(kliknij aby powiększyć)

„MIELSTONE 2 oferuje więcej mocy i jest szybszy, dzięki czemu korzystanie z niego jest o wiele wygodniejsze. Posiada ulepszoną klawiaturę, na której użytkownicy mogą pisać i wysyłać wiadomości oraz zarządzać informacjami jeszcze sprawniej”, powiedział Alain Mutricy, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Motorola Mobile Device.

„Ta premiera nie tylko potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój innowacyjnych urządzeń dedykowanych platformie Android, ale oferuje także naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania, w tym szybkie przeglądanie stron internetowych, wiadomości, plików i aplikacji do pobrania oraz szeroko rozbudowanego dostępu do multimediów.

 

Dzięki rozwiązaniu MOTOBLUR, MILESTONE 2 jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu aplikacjami, pocztą e-mail, serwisami społecznościowymi, zapewnia szybki dostęp do potrzebnych aktualizacji i szerokiej gamy widgetów.

 

Innowacją w MILESTONE 2 jest możliwość nagrywania i odtwarzania filmów wideo
w jakości 720p. Pozwala to uchwycić najpiękniejszych chwile życia w krystalicznie czystej jakości nagrania. Adobe Flash Player 10.1 zapewnia mobilnym użytkownikom wysoką jakość obrazu podczas oglądania multimedialnych dodatków stron, włączając w to: filmy oraz gry. Wszystkie pliki można udostępniać w urządzeniach zgodnych ze standardem DLNA. Dodatkowo w telefon wbudowano odtwarzacz muzyczny wyposażony w zaawansowane funkcje ułatwiające zarządzanie multimediami. Odtwarzacz przypisuje teksty i wykonawców do poszczególnych utworów oraz umożliwia ich wyszukiwanie, pobieranie i  udostępnianie.  Użytkownicy mają do swojej dyspozycji 8 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB kartę microSD, którą można wymienić na kartę o pojemności nawet do 32 GB.

 

MILESTONE 2 pozwala wygodnie korzystać z serwisów Google, min: Google Search™, Google Maps™, Gmail™ oraz YouTube™.  Najnowsze smartfona Motorola można też dopasować do swoich potrzeb dzięki dostępowi do Android Market™ i 70.000 aplikacji.

Inteligentne Akcesoria

 

Telefon dostępny jest w zestawie wraz ze słuchawkami oraz 8-gigabajtową kartą micro SD. Oprócz tego użytkownicy mogą pobrać darmowe, dedykowane zarządzaniu plikami muzycznymi, oprogramowanie Motorola Media Link. Dzięki tej aplikacji przenoszenie muzyki i innych multimediów z komputera do telefonu  jest jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

 

 

 

Motorola Milestone 2

(kliknij aby powiększyć)

 

Jeszcze większy komfort użytkowania gwarantują akcesoria stworzone specjalnie MILESTONE 2

 

 

 • Dedykowany uchwyt samochodowy
  Po umieszczeniu telefonu w dedykowanym uchwycie samochodowym MILESTONE 2, że automatycznie przejdzie w tryb „Samochód”. Dzięki temu kierowca w swoim pojeździe ma szybki dostęp do ulubionych aplikacji, a także do muzyki, radia internetowego, aplikacji mobilnych Google Maps™ z nawigacją ™ oraz wielu innych. Wtyczka do ładowania telefonu, w którą został wyposażony MILESTONE zapewnia szybkie podłączenie ładowarki samochodowej.
 • Stylowa multimedialna stacja dokująca do telefonu MILESTONE 2.
  W momencie podłączenia do stacji telefon automatycznie przechodzi w tryb wyświetlenia pulpitu, na którym znajduje się zegarek oraz pozostałe ulubione aplikacje multimedialne, takich jak pokaz slajdów. Tryb Pulpitu każdy użytkownik może  spersonalizować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami, tak aby podczas ładowania telefonu mieć dostęp do wszystkich potrzebnych aplikacji.

 

MILESTONE 2 wyposażony został w:

 

 • 1Ghz procesor ze wsparciem dla standardu 802.11n
 • 3G punkt dostępowy – z możliwością podłączenia do 5 urządzeń Wi-Fi
 • Najnowszą wersję MOTOBLUR
 • Adobe Flash Player 10.1
 • Zoom z możliwością regulacji Multi-Touch
 • Nagrywanie i odtwarzanie filmów w 720p HD
 • 5MP aparat z lampą błyskową LED
 • Do 40GB pamięci
 • 3.5mm wejście słuchawkowe
 • Współpraca z serwerami Exchange
 • Ulepszony wygląd, przestronna klawiatura QWERTY (większe i wygodniejsze klawisze)
 • Łączność: DLNA / WiFi / Bluetooth® 2.1

 

Motorola Milestone 2

(kliknij aby powiększyć)

Dodatkowe funkcje i aplikacje:

 

 • Pełny pakiet aplikacji Google™: Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, and Google Talk™
 • Dostęp do kontaktów skrzynki mailowej
 • Navigacja: GPS, Google Maps, E-Compass
 • Email: IMAP/POP3, Gmail, Yahoo Mail, Corporate Sync, Push Email
 • Przeglądarka dokumentów Office
 • Dostęp do: Google Talk
 • Kalendarz

 

Dostępność

Motorola Milestone2 dostępna będzie w Europie w czwartym kwartale 2010 roku.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.motorola.com/milestone2.

 

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).