huawei p20 pro

Czy Huawei P20 Pro faktycznie ma świetny aparat? Porównajmy go z Galaxy S9+

1 minuta czytania
Komentarze

Wtorek przyniósł nam trzy nowe, chińskie modele, które wyglądają bardzo atrakcyjnie. Na początek Xiaomi zaprezentowało odświeżonego Mi Mixa 2, czyli Mi Mix 2S. Później Huawei zgodnie z zapowiedzią ujawniło modele P20 i P20 Pro. Ten ostatni zdaje się być największą rewolucją pierwszego kwartału. Wywindował wyniki DxOmark w kwestii jakości aparatu, co jest stosunkowo niespotykane – zawsze to Apple, Samsung, Sony i LG rządzili. Tym razem padło na firmę z Chin. Czy słusznie?

Na kanale The Tech Chap znajdziemy zestawienie Huawei P20 Pro z Samsungiem Galaxy S9+. Przeanalizujmy je:

Na początku uświadamiamy sobie, że algorytmy Samsunga lubią nakładać różne efekty, które niepotrzebnie upiększają obraz. Do tego sam obraz jest ostrzejszy w przypadku Huawei i bardziej naturalny oraz szczegółowy. W przypadku filmów znowu ujawnia się stabilizacja obrazu, która wygrywa w przypadku Samsunga i rozdzielczości 4K. Selfie? Ponownie zwycięstwo lidera mobilnego rynku. Zakres tonalny w zdjęciach? Koreańczycy zdają się robić cieplejsze ujęcia. Wieża Eiffle w nocy – jak autor zauważył, rzeczywistość jeszcze gdzieś pomiędzy oboma modelami, ale pod względem jasności Galaxy S9+ wygrywa. Zbliżenia optyczne to niewątpliwie plus Huawei.

Zobacz też: Jak sobie radzi OnePlus 6 w benchmarkach?

Okazuje się, że P20 Pro faktycznie ma świetny aparat, ale czy rewolucyjny? Nie. Nie widać też za bardzo zalet, które miały iść za sprawą dodatkowej, trzeciej matrycy. Mimo wszystko – popieram autora i również wybrałbym Huawei do zdjęć, a Samsunga do filmów.

Motyw