HMD Globay Oy wie, że użytkownikom nie wystarczy smartfon z logo Nokia. Od producenta oczekuje się czegoś więcej niż tylko wskrzeszania marki. Jedną z wartości dodanych, o jakiej pomyślało HMD jest częstotliwość aktualizacji. Właśnie kolejne modele otrzymują najnowszego Androida.

Nokia 5 oraz Nokia 6 (2018) otrzymują Android Oreo!

Świetna informacja dla posiadaczy smartfonów Nokia 5 oraz Nokia 6 (2017). Powinni oni widzieć na swoich urządzeniach powiadomienie o aktualizacji OTA do najnowszej wersji Android 8.1 Oreo. Co się pojawia nowego? Przede wszystkim mowa tutaj o poprawkach bezpieczeństwa, wskaźniku naładowania baterii akcesoriów Bluetooth, nowym menu ustawień czy przebudowanym menu zasilania.

Zobacz też: Xiaomi planuje czytnik w ekranie

To świetna wiadomość, która po raz kolejny pokazuje, że HMD Global Oy pamięta także o słabszych i tańszych smartfonach w swojej ofercie. Paczka dla Nokii 5 waży 875,1 MB, natomiast dla Nokii 6 (2018) jest nieco lżejsza – 866,7 MB. W tym momencie trudno powiedzieć, jakie urządzenie czeka w kolejce i jako następne otrzyma update. Być może będzie to Nokia 6 z poprzedniego roku.

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.