Kolejne smartfony Nokia otrzymują aktualizację do Androida Oreo

Kamil Lewicki Newsy 2018-03-30

HMD Globay Oy wie, że użytkownikom nie wystarczy smartfon z logo Nokia. Od producenta oczekuje się czegoś więcej niż tylko wskrzeszania marki. Jedną z wartości dodanych, o jakiej pomyślało HMD jest częstotliwość aktualizacji. Właśnie kolejne modele otrzymują najnowszego Androida.

Nokia 5 oraz Nokia 6 (2018) otrzymują Android Oreo!

Świetna informacja dla posiadaczy smartfonów Nokia 5 oraz Nokia 6 (2017). Powinni oni widzieć na swoich urządzeniach powiadomienie o aktualizacji OTA do najnowszej wersji Android 8.1 Oreo. Co się pojawia nowego? Przede wszystkim mowa tutaj o poprawkach bezpieczeństwa, wskaźniku naładowania baterii akcesoriów Bluetooth, nowym menu ustawień czy przebudowanym menu zasilania.

Zobacz też: Xiaomi planuje czytnik w ekranie

To świetna wiadomość, która po raz kolejny pokazuje, że HMD Global Oy pamięta także o słabszych i tańszych smartfonach w swojej ofercie. Paczka dla Nokii 5 waży 875,1 MB, natomiast dla Nokii 6 (2018) jest nieco lżejsza – 866,7 MB. W tym momencie trudno powiedzieć, jakie urządzenie czeka w kolejce i jako następne otrzyma update. Być może będzie to Nokia 6 z poprzedniego roku.

źródło: Reddit • 72128grzesiek .

  Nokia 6 (2017) autor nie pomyślał że to nie logiczne co napisał. Nie zweryfikował informacji tylko kopiuj wklej ?

 • mindla

  Gdyby Nokia 3 była na choćby Snapdragon 425 byłaby całkiem fajnym telefonem i wartym uwagi. Tak to na Mediatek nie istnieje dla mnie i inne podobne też.

 • Dragon84

  Mój htc u play może zapomnieć o 7.0 a co dopiero o ósemce a ma dopiero kilka miesięcy.

 • Adi
 • Krzyś Wąsiewski

  Nie spodziewałem się, że 875.1<866.7x