ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook Home zbliży smartfon do sieci społecznościowej

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Aplikacje

Od kiedy Facebook rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na konferencję poświęconą Androidowi w Sieci pojawiały się liczne głosy na temat produktów, które mogą zostać zaprezentowane. Dziś wszelkie tajemnice zostały odsłonięte, a zdecydowanie najważniejszym produktem, który został zaprezentowany jest Facebook Home.

W gruncie rzeczy jest to aplikacja, która zastąpi dotychczasowy interfejs w naszym smartfonie, a zamiast niego wprowadzi własną nakładkę. Skupi się ona przede wszystkim na informacjach udostępnianych na Facebooku i Instagramie przez naszych znajomych i ma sprawić, że to nie aplikacje będą najważniejszym elementem naszego smartfona, lecz właśnie ludzie i interakcja z nimi. Już po uruchomieniu telefonu będziemy mogli przeglądać najnowsze wpisy publikowane przez naszych znajomych, a także je komentować.

Ważnym składnikiem Facebook Home mają być wiadomości, które będą się wyświetlać w formie powiadomień niezależnie aplikacji, w której się obecnie znajdujemy, więc nie będziemy musieli przerywać aktualnie wykonywanej czynności i otwierać nowego okna, by napisać odpowiedź.

Cały interfejs Facebook Home opiera się na gestach i mimo, że nie znajdziemy tu tradycyjnych pulpitów ze skrótami i widżetami, to wszystkie nasze ikony znajdziemy w szufladzie z aplikacjami.

Facebook Home będzie dostępny do pobrania za darmo ze Sklepu Play już 12 kwietnia dla wybranych urządzeń, w tym: HTC One, HTC One X/One X+, Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note II. Aplikacja będzie aktualizowana co miesiąc i będzie zyskiwać nowe funkcje oraz wprowadzać wsparcie dla kolejnych modeli.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Lep_DSmSRwE[/youtube]

źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy