Facebook Home zbliży smartfon do sieci społecznościowej

Aplikacje

Od kiedy Facebook rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na konferencję poświęconą Androidowi w Sieci pojawiały się liczne głosy na temat produktów, które mogą zostać zaprezentowane. Dziś wszelkie tajemnice zostały odsłonięte, a zdecydowanie najważniejszym produktem, który został zaprezentowany jest Facebook Home.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

W gruncie rzeczy jest to aplikacja, która zastąpi dotychczasowy interfejs w naszym smartfonie, a zamiast niego wprowadzi własną nakładkę. Skupi się ona przede wszystkim na informacjach udostępnianych na Facebooku i Instagramie przez naszych znajomych i ma sprawić, że to nie aplikacje będą najważniejszym elementem naszego smartfona, lecz właśnie ludzie i interakcja z nimi. Już po uruchomieniu telefonu będziemy mogli przeglądać najnowsze wpisy publikowane przez naszych znajomych, a także je komentować.

Ważnym składnikiem Facebook Home mają być wiadomości, które będą się wyświetlać w formie powiadomień niezależnie aplikacji, w której się obecnie znajdujemy, więc nie będziemy musieli przerywać aktualnie wykonywanej czynności i otwierać nowego okna, by napisać odpowiedź.

Cały interfejs Facebook Home opiera się na gestach i mimo, że nie znajdziemy tu tradycyjnych pulpitów ze skrótami i widżetami, to wszystkie nasze ikony znajdziemy w szufladzie z aplikacjami.

Facebook Home będzie dostępny do pobrania za darmo ze Sklepu Play już 12 kwietnia dla wybranych urządzeń, w tym: HTC One, HTC One X/One X+, Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note II. Aplikacja będzie aktualizowana co miesiąc i będzie zyskiwać nowe funkcje oraz wprowadzać wsparcie dla kolejnych modeli.

źródło: androidpolice.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x