Huawei smartfon ze składanym ekranem

Huawei też ma pomysł na smartfon ze składanym wyświetlaczem

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

O smartfonach ze składanymi wyświetlaczami robi się coraz głośniej. Krążą plotki, że już w tym roku pojawi się pierwsze urządzenie z takowym ekranem. Huawei wkłada bardzo dużo pracy i pieniędzy w to, by utrzymać się na topie, więc naturalnym krokiem jest fakt, że firma już pracuje nad swoim własnym smartfonem ze giętkim wyświetlaczem. Chińczycy właśnie opatentowali swoje rozwiązanie.

Patent rewolucyjnego smartfona został zarejestrowany 19 września ubiegłego roku, ale dopiero dzisiaj został upubliczniony. Póki co o urządzeniu nie wiadomo zupełnie nic – nie wiemy jaką będzie miał specyfikację, wielkość, ani ile będzie kosztował. Wszystko co mamy, to poniższe szkice.

Huawei Patent zwijany ekran smartfon

Zobacz także: OnePlus 6 – czyżby jednak bez notcha?

Smartfon po rozłożeniu powinien przypominać średniej wielkości tablet. Niestety patent nie opisuje w jaki sposób będzie można korzystać z „zamkniętego” urządzenia. Osobiście zupełnie nie przemawiają do mnie tego typu konstrukcje, ale zdaje sobie sprawę, że niektórzy czekają na nie z zapartym tchem. Cóż, może po premierze zmienię zdanie.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy