Nowa aktualizacja dla OnePlus 5 i 5T wprowadza m.in. tryb gry

Kacper Kościański Newsy 2018-03-29

Ani OnePlus 5, ani OnePlus 5T nie są już na ustach fanów mobilnych technologii, bo tuż za rogiem czai się OnePlus 6, który na dodatek, może pojawić się bez znienawidzonego przez większość notcha. Niemniej jednak firma nie zapomina o swoich starszych produktach i aktywnie je wspiera poprzez nowe aktualizacje. Dzisiejsza łatka dodaje do tytułowych smartfonów m.in. tryb gry, poprawia widżet pogody oraz samą nakładkę.

Wspomniana aktualizacja jest obecnie dostępna tylko dla beta testerów. Jeśli jednak zainstalowaliście już wcześniej otwartą betę OxygenOS, to nową aktualizację powinniście otrzymać drogą OTA – w ciągu kilku najbliższych dni. Najważniejszą zmianą w tej kompilacji jest oczywiście tryb gry, który nadaje priorytet mobilnym grom – poprawia wydajność i umożliwia wyciszenie powiadomień podczas gry. Prócz wprowadzenia nowej funkcji usprawniono także widżet pogody, który ma teraz odczytywać dokładniejszą lokalizację. Ponadto, w nakładce producenta dokonano kilku kosmetycznych zmian – wprowadzono nowe ikony, zaktualizowano interfejs użytkownika, a także dodano „ostatnio wyszukiwane tagi” w sekcji wyszukiwania aplikacji.

Zobacz także: Laptop dla graczy od Xiaomi

Na sam koniec nie można zapomnieć o ogólnych poprawkach błędów i innych drobnych ulepszeniach. Data wydania finalnej aktualizacji dla wszystkich użytkowników nie jest jeszcze znana.

Źródło: phonearena • Martina Neumayer

  Jest błąd w artykule. Ta aktualizacja to dev-preview, więc nie będzie dostępna dla testerów, a dla deweloperów. I raczej nie polecam wrzucać tego na foniki używane na codzień, bo jest mocno niestabilna.

 • Pan Rafał (r4ph4ell)

  Tryb gry istnieje w OP5 od samego początku… Jedyna nowością jest to, że gra zyskuje priorytet w połączeniu z Internetem, reszta aplikacji ma wtedy ograniczony dostęp by nie zakłócać rozgrywki w sieci.

 • Karls

  W sumie taki tryb to żadna nowość. Samsung Experience, czy MIUI już dawno to oferują.

 • AdamK

  W OP5T tryb gry był już w poprzedniej becie. Jest także oficjalna informacja że OP6 będzie posiadał notcha, skąd więc te nieaktualne informacje Kacprze? 😉

  • Informacje z mojego poprzedniego tekstu pojawiły się po tym, jak Pei zapowiedział notcha. Nigdzie nie napisałem, że w OP6 nie pojawi się notch. Wszystko to przypuszczenia na podstawie tweetów i historii firmy. Przeczytaj artykuł.x