Wycięcie w ekranie, które staje się zresztą coraz popularniejsze wśród producentów smartfonów, można kochać lub nienawidzić. Wygląda na to, że zostanie ono z nami na dłużej – Google dostosowało nawet Androida do poprawnego wyświetlania powiadomień na telefonach z tzw. notchem. Okazuje się jednak, że na wycięcie w wyświetlaczu istnieje prosty sposób – wystarczy skorzystać z aplikacji stworzonej przez pewnego moderatora forum XDA-Developers.

Zobacz też: Czy notch to tylko chwilowy problem?

Wystarczy zainstalować program, a problem z notchem znika

Prosta aplikacja o nazwie Nacho Notch – Notch Hider, którą ze sklepu Google Play można pobrać zupełnie za darmo, może być zbawieniem dla antyfanów wycięcia w ekranie. Zasada działania programu jest banalnie prosta – po instalacji, wyświetla on czarny pasek na poziomie notcha, dzięki czemu belka powiadomień staje się jednolita. Warto wspomnieć o tym, że Nacho Notch nie pojawia się nawet w szufladce z aplikacjami, ponieważ po instalacji program natychmiastowo zaczyna swoją pracę. Oczywiście czarna belka znika, gdy obrócimy telefon o 90 stopni.

Jak to mówią – popyt rodzi podaż. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: XDA-Developers

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.