Nie jest zaskoczeniem informacja, że po przyzwoitych wynikach sprzedaży Nexusa 7 planowane jest wypuszczenie na rynek jego następcy. Przypomnijmy, że ten pierwszy siedmiocalowy tablet od Google zadebiutował rok temu w maju, a klientów skusił świetnym stosunkiem ceny do możliwości.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Agencja Reuters podaje, że dwa niezależne źródła doniosły o planach wprowadzenia w lipcu do sprzedaży następcy Nexusa 7. Producentem tego urządzenia ma być, tak jak w ubiegłym roku, Asus. Zmiany zajdą jednak w specyfikacji urządzenia, gdyż układ Tegra zostanie zastąpiony przez Snapdragon – powodem takiej decyzji ma być większa energooszczędność procesora firmy Qualcomm. Zastosowany ekran będzie posiadał większą rozdzielczość, a ramki otaczające wyświetlacz zostaną zmniejszone.

Google planuje sprzedać osiem milionów sztuk nowego Nexusa 7 i będzie to możliwe dzięki atrakcyjnej cenie, która ma zamknąć się w 200$. Możemy się też spodziewać, że całością będzie zarządzał Android w nowej wersji Key Lime Pie.

 

źródło: theverge.com
Piotr Andrzejewski