ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Carl Pei potwierdza zmianę designu w OnePlus 6

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Notch, czyli wycięcie w ekranie nabrało dużej popularności. Od momentu premiery iPhone’a X możemy je oglądać na rynku coraz częściej. Widać, że producenci starają się upodobnić swoje urządzenia do tego, jakie wypuściło na rynek Apple. Jednym udało się to lepiej, innym nieco gorzej. Tym samym tropem pójdzie jednak OnePlus. Mamy na to oficjalne potwierdzenie.

Carl Pei potwierdza pojawienie się wycięcia

Do tej pory nie mieliśmy stuprocentowej pewności odnośnie pojawienia się wycięcia w ekranie w nadchodzącym OnePlus 6. Nasze domysły zostają jednak potwierdzone przez samego Carla Pei. Dowiadujemy się, że popularny notch w nowym flagowcu ma mieć wymiary 19,616 x 7,687 mm. Tak to może wyglądać w rzeczywistości.

oneplus 6

Ale to nie wszystko! Bowiem Carl Pei wyjaśnił, dlaczego zdecydowano się na taki krok. Według producenta zastosowanie wycięcie pozwala na powiększenie przestrzeni roboczej z jednoczesnym zatrzymaniem zgrabnej bryły. Oznacza to ni mniej ni więcej, że dokładnie przetestowano różne warianty i uznano, że notch nie tylko nie będzie sprawiał kłopotu z ważnymi dla użytkownika aplikacjami, ale także pozwoli mu na wykorzystanie większej przestrzeni roboczej i dodatkowych funkcji, które już przygotowano, ale na razie niewiele się o nich mówi.

Zobacz też: Premiera nowego bezramkowca Xiaomi

Wspomniano także o możliwości ukrycia przycisków nawigacyjnych wyświetlanych u dołu ekranu i zastąpienie ich gestami. To akurat dobry ruch, które daje kupującym wybór w jaki sposób chcą obsługiwać swój smartfon. Z dobrych informacji pojawia się także złącze słuchawkowe jack 3.5 mm. Evan Blass potwierdza jego obecność na poniższej grafice.

oneplus 6, jack

źródło: The Verge, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy