Nowe statystyki Androida dają lepsze spojrzenie na rynek

Newsy

Google regularnie publikuje aktualne statystyki przedstawiające procentowy rozkład poszczególnych wersji Androida. W tym miesiącu jednak zmieniono odrobinę sposób zbierania danych – od teraz w statystyki będą wliczane tylko urządzenia, które w aktywny sposób korzystają z Google Play. Ma to duże znaczenie zwłaszcza z punktu widzenia deweloperów, dla których te wykresy są przecież tworzone – mają oni teraz możliwość rzeczywistego sprawdzenia, które z wersji Androida najczęściej korzystają z usług Google Play.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przy takim sposobie obliczania udział Gingerbread spadł względem poprzedniego miesiąca o pięć punktów procentowych i wynosi 39,8%. Wciąż jest to najpopularniejsza edycja systemu Google, choć IceCream Sandwich nie pozostaje daleko w tyle, będąc obecnym na niemal 30% wszystkich urządzeń. W miarę dobrze prezentuje się też udział na rynku najnowszego Androida Jelly Bean, który posiada obecnie 25% rynku. Udział starszych wersji systemu spadł już do około 6%, podczas gdy w zeszłym miesiącu wynosił jeszcze 11%.

 

źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x