Huawei P20 Pro – pierwsze wrażenia

Adrian Celej Newsy 2018-03-27

Dziś w Paryżu Huawei zaprezentował 3 nowe telefony – modele P20 Lite, P20 i P20 Pro. Więcej na ten temat dowiecie się z wpisu Kacpra. W tym tekście chciałbym skupić się na wariancie Pro.

Design

Nie da się ukryć, że telefon jest dość gruby. Nie uważam tego jednak za wadę, ponieważ urządzenie świetnie leży w dłoni. Obudowa wydaje się może lekko toporna, jednak jednocześnie sprawia wrażenie bardzo solidnej. Tylne plecki są wykonane z błyszczącego tworzywa, w moim przypadku jest ono czarnego koloru. 3 obiektywy aparatu wbrew pozorom nie rzucają się w oczy, przeszkadza jedynie znaczne odstawanie od reszty korpusu podwójnego obiektywu. Telefon kiwa się na boki po położeniu na płaskiej powierzchni. Na górze i dole obudowy znajdziemy charakterystyczne i dobrze znane paski antenowe. Niestety, na dole nie odnajdziemy złącza jack 3,5 mm, nad czym bardzo ubolewam. Do zestawu została dołączona przejściówka

Wcięcie w wyświetlaczu

Od dawna było wiadomo, że Huawei w najbliższym flagowcu osadzi wcięcie na wyświetlaczu znane z iPhone’a X. Nie jestem fanem notcha, jednak Huawei chce gonić rynek i nic na to nie poradzimy.  W miejscu wycięcia nie znajdziemy jednak kosmicznych czujników, a głośnik i diodę LED. Sam wyświetlacz prezentuje naprawdę żywe kolory, jestem z niego jak najbardziej zadowolony.

Aparat

Aparat mocno mnie zaskoczył, mimo bardzo ponurej pogody zdjęcia są żywe i ostre. Nigdy dotąd nie miałem do czynienia z tak genialnym aparatem w telefonie. Powyższe zdjęcia mają charakter poglądowy, zostały wykonane w trybie automatycznym. Z uwagi na ogrom funkcji aplikacji aparatu jego ocena wymaga większej uwagi. • R?️©©?️

  „W miejscu wycięcia nie znajdziemy jednak kosmicznych czujników, a głośnik i diodę LED” – a gdzie jest przedni aparat? Po co komu przednia dioda, skoro nie ma kamerki…?

 • Donald

  Oglądałem recenzję tego telefonu i powiem tylko jedno, zaszaleli z aparatami, oraz nie wiem czy czasem nie zmietli pod tym względem konkurencję.
  Czekam na szczegółowy test, recenzję na android.com.pl oraz również w wersji wideo na YouTube.

  • Michał

   Zamietli konkurencje. Coraz bardziej zastanawiam sie nad zakupiłem p20

 • sejfit

  Jak już jest ten czytnik z przodu i jest belka na dole to wg mnie zbrodnią jest nie dać przycisków fizycznych tylko ekranowe.

  • Adam Korman

   Możesz wyłączyć przyciski ekranowe.

   • jendrush

    Ok, ale nadal nie ma przycisków pojemnościowych, tylko gesty na czujniku linii papilarnych, no chyba że się mylę i są jednak?

    • Adam Korman

     Jest tak jak mówisz 🙂 do gestów można się szybko przyzwyczaić i przyciski pojemnościowe stają się zbędne 🙂x