Androidbook pojawi się już w tym roku?

Newsy

Na Digitimes Research pojawiła się całkiem ciekawa informacja, która ma swoje korzenie u źródła pracującego w jednej z tajwańskich firm. Otóż Google planuje w drugiej połowie roku wejść jeszcze mocniej w rynek komputerów osobistych i wypuścić notebooki oparte na systemie Android.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ma o tym świadczyć m.in. fakt, że Sundar Pichai, jedna z najważniejszych osób w ekipie Google Chrome została odpowiedzialna także za dalszy rozwój Androida, a konkretniej ma on przyspieszyć ekspansję na rynki zajmowane do tej pory przez konkurencyjne systemy operacyjne. Robocza nazwa tego notebooka to Androidbook. Zostanie on prawdopodobnie pokazany pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału tego roku.

Kilka razy w Sieci pojawiały się także plotki o ew. połączeniu Androida i Chrome OS – jest to w tym momencie jednak mało prawdopodobne. Czyżby więc Google zdecydowało się wypuścić konkurenta dla swoich własnych Chromebooków? Może wpływ na to mają, niezadowalające giganta z Mountain View, wyniki sprzedaży urządzeń z ChromeOS?

źródło: digitimes.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x