Androidbook pojawi się już w tym roku?

Newsy

Na Digitimes Research pojawiła się całkiem ciekawa informacja, która ma swoje korzenie u źródła pracującego w jednej z tajwańskich firm. Otóż Google planuje w drugiej połowie roku wejść jeszcze mocniej w rynek komputerów osobistych i wypuścić notebooki oparte na systemie Android.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Ma o tym świadczyć m.in. fakt, że Sundar Pichai, jedna z najważniejszych osób w ekipie Google Chrome została odpowiedzialna także za dalszy rozwój Androida, a konkretniej ma on przyspieszyć ekspansję na rynki zajmowane do tej pory przez konkurencyjne systemy operacyjne. Robocza nazwa tego notebooka to Androidbook. Zostanie on prawdopodobnie pokazany pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału tego roku.

Kilka razy w Sieci pojawiały się także plotki o ew. połączeniu Androida i Chrome OS – jest to w tym momencie jednak mało prawdopodobne. Czyżby więc Google zdecydowało się wypuścić konkurenta dla swoich własnych Chromebooków? Może wpływ na to mają, niezadowalające giganta z Mountain View, wyniki sprzedaży urządzeń z ChromeOS?

źródło: digitimes.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x