ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sklep Play uciążliwe reklamy

Nareszcie! Aplikacja niedostępna w kraju? Google pozwoli na zagraniczne zakupy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne nie raz zdarzyło się Wam usłyszeć o świetnej grze lub niezbędnej aplikacji, aby potem wejść do sklepu Play i zauważyć, że jest ona niedostępna w kraju. To dla wielu deweloperów standard. Najpierw wydają swoje tytuły na wybrane rynki, żeby zastanowić się, czy opłacalna jest dalsza inwestycja. To tylko jeden z przykładów – w grę wchodzą różne licencje i konieczność autoryzacji. Niemniej jednak utrudnia to życie w ogólnoświatowym Internecie.

Poniekąd to wina Google, że jest tak, a nie inaczej, ale wiele wskazuje na to, że Amerykanie chcą nam je ułatwić. Otóż u niektórych osób zaczęły się pojawiać nowe ustawienia konta. Zakładka „Kraje i profile” bez problemu pozwoli zmienić aktualną lokalizację naszego konta, aby móc kupić lub chociaż pobrać aplikację z innego kraju.

google sklep play zmiana lokalizacji kraj

Oczywiście na razie nie wiemy, kiedy i w jaki sposób zostanie wprowadzona ta funkcja do Polski. Być może u niektórych z Was już jest dostępna, więc wejdźcie do sklepu Play, otwórzcie boczne menu i zajrzyjcie do sekcji „Konto”.

Zobacz też: Koszt produkcji Samsunga Galaxy S9+ może zaskoczyć.

Niestety, ale nie wiemy też, jak to będzie działało w praktyce. Czy będzie trzeba zmieniać lokalizacje konta, aby uruchomić daną aplikację? Czy zostanie to ujednolicone i region nie będzie miał znaczenia po pobraniu? Miejmy nadzieję, że wszelkie zagwozdki zostaną szybko wyjaśnione.

źródło: RedmondPie

Sprawdź najnowsze wpisy