Napisać, że z HTC jest kiepsko to nie napisać nic. Będąc bacznym obserwatorem tej firmy stwierdzam, że tak źle już dawno nie było. Wyniki finansowe, które pamiętają czasy Windows Mobile, brak jakichkolwiek reklam i ograniczanie produkcji do minimum. To ostatnie akurat może oznaczać dobry ruch, ale jako jedyny z pewnością nie wystarczy. Przy okazji się dowiadujemy, żeby nie oczekiwać zbyt wielu flagowych modeli.

Otóż, jak informuje HTCSource.com, ich zaufane źródło podało, że Tajwańczycy chcą w tym roku przedstawić tylko jednego smartfona z najwyższej półki. Potwierdziła się też nazwa – U12+.

htc u12 plus wyglad design

Już Evan Blass pośrednio sugerował taki los, gdy poznaliśmy specyfikację – zastosowanie „plusa” sugeruje, że nigdy nie pojawi się ulepszona wersja. W czasach, gdy każdy producent prezentuje dwa modele z najwyższej półki rocznie to ruch HTC wydaje się dobry, ale niestety marketing konkurencji może zwyciężyć.

Zobacz też: Czy Twój smartfon wspiera Quick Charge 4.0?

W międzyczasie zdążyły też się pojawić ceny, które zostały obalone. Podobno U12+ miał kosztować 720 dolarów, co stanowiłoby rozsądną kwotę w porównaniu do chociażby Samsunga. Do tego dochodzą wzmianki, że HTC może wykorzystać cały przychód od Google (1,1 miliarda dolarów) na stworzenie nadchodzącego, flagowego modelu.

 

źródło: HTCSource

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.