Spotify jest obecnie najpopularniejszym serwisem streamingowym na świecie. Z usług tego szwedzkiego giganta korzysta aż 157 milionów użytkowników, z czego 71 milionów płaci comiesięczny abonament, dzięki czemu nie muszą oni słuchać reklam, a także mogą korzystać z muzyki na urządzeniach mobilnych bez żadnych ograniczeń. Jakiś czas temu Spotify zaczęło blokować nieoficjalne aplikacje, które umożliwiały korzystanie z funkcji premium bez płacenia. Dziś twórcy tej platformy streamingowej przedstawili nam dane, które pokazują, dlaczego zaczęli oni walczyć z programami tego typu. 

Spotify ma problemy z pieniędzmi

Nie od dzisiaj wiadomo, że model biznesowy Spotify nie jest zbyt opłacalny dla twórców usługi – niektóre serwisy informują nawet, że nie zarobili oni nawet grosza na tym, co robią. Wszystkie pieniądze pochodzą zatem od inwestorów, a dochody z reklam i abonamentu trafiają do twórców udostępniających swoją muzykę.

Zobacz też: Tablet z Androidem odchodzą do lamusa.

Walka z nieoficjalnymi aplikacjami rozpoczęła się właśnie głównie z braku należytych przychodów – Spotify ujawniło, że z programów niezgodnych z regulaminem korzystały aż 2 miliony osób, co skutecznie zmniejszało zyski twórców. Z tego powodu, po wielu miesiącach, zdecydowali się oni na blokowanie takich aplikacji. Oczywiście pamiętajcie, że jest to świetna wiadomość dla wszystkich uczciwych użytkowników tego serwisu streamingowego – dzięki tym zmianom mogą oni mieć pewność, że nowe piosenki ich ulubionych wykonawców dalej trafiać będą do Spotify, a cena abonamentu nie zostanie podniesiona.

Źródło: Agencja Reuters

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.