Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka na świecie – zarówno na smartfonach, jak i komputerach. Google nieustannie wprowadza nowe aktualizacje, które usprawniają działanie aplikacji lub dodają do niej nowe funkcje. Tym razem skupiono się bardziej na nowych funkcjach, gdyż najnowsza wersja Chrome oznaczona numerkiem 66 będzie końcem dla samoodtwarzających się filmów z dźwiękiem.

Google uznało, że autoodtwarzanie z dźwiękiem musi umrzeć. Trudno dziwić się takiej decyzji, bo nie ma nic gorszego, niż nocne wejście na takową stronę z słuchawkami na uszach – zawał gwarantowany. Co prawda Google Chrome v.66 nie zamierza od tak, bez wyjaśnienia zablokować wspomnianych „wnerwiaczy” – firma opublikowała listę z kryteriami, które muszą spełnić właściciele stron z automatycznie odtwarzanym wideo. Na nasze szczęście jest ona tak długa, że możemy śmiało powiedzieć, że ten mechanizm przestanie istnieć.

Zobacz także: Ile będzie kosztował OnePlus 6?

Beta najnowszego wydania przeglądarki giganta z Mountain View jest już dostępna do pobrania. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery jej finalnej wersji.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.