Google Chrome

Google Chrome całkowicie zablokuje autoodtwarzanie wideo z dźwiękiem

Newsy

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka na świecie – zarówno na smartfonach, jak i komputerach. Google nieustannie wprowadza nowe aktualizacje, które usprawniają działanie aplikacji lub dodają do niej nowe funkcje. Tym razem skupiono się bardziej na nowych funkcjach, gdyż najnowsza wersja Chrome oznaczona numerkiem 66 będzie końcem dla samoodtwarzających się filmów z dźwiękiem.

Google uznało, że autoodtwarzanie z dźwiękiem musi umrzeć. Trudno dziwić się takiej decyzji, bo nie ma nic gorszego, niż nocne wejście na takową stronę z słuchawkami na uszach – zawał gwarantowany. Co prawda Google Chrome v.66 nie zamierza od tak, bez wyjaśnienia zablokować wspomnianych „wnerwiaczy” – firma opublikowała listę z kryteriami, które muszą spełnić właściciele stron z automatycznie odtwarzanym wideo. Na nasze szczęście jest ona tak długa, że możemy śmiało powiedzieć, że ten mechanizm przestanie istnieć.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Ile będzie kosztował OnePlus 6?

Beta najnowszego wydania przeglądarki giganta z Mountain View jest już dostępna do pobrania. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery jej finalnej wersji.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x