Każdy z nas chętnie wraca do wspomnień z dzieciństwa. Lubimy przypominać sobie najróżniejsze wydarzenia, które mogą być związane z popkulturą, czyli muzyka, gry czy też filmy. Ja nie ukrywam, że swego czasu byłem bardzo zapatrzony na Dragon Ball, czyli japońską baj… anime. Na początku była manga, ale niewątpliwie to serial wypromował tę markę. Do dzisiaj ta seria jest bardzo popularna, co potwierdza ciepłe przyjęcie najnowszej gry – Dragn Ball FighterZ. Oczywiście nie jest ona idealna, ale pokazała, że samo uniwersum wciąż ma wielu zwolenników.

Naturalnym wydawało się, że z czasem poznamy produkcję na taką skalę, ale w wydaniu na urządzenia mobilne. Tak też się stało. Podczas Google Developer Day na GDC, Bandai Namco przedstawiło Dragon Ball Legends, czyli „bijatykę”, która szczyci się przede wszystkim tym, że użytkownicy nie będą narzekać na latencję. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sama rozgrywka sprowadza się do używania kart, których kolorystka oznacza typ ataku. Z racji, że smartfony nie posiadają fizycznych przycisków funkcyjnych to odpowiedni wybór wspomnianych pól będzie wywoływało tzw. „combo”. Ogólne zasady są proste i doskonale znane wszystkim fanom tego typu gier – wybieramy 3 postacie do drużyny i walczymy w czasie rzeczywistym z innym użytkownikiem.

Zobacz też: Takie zmiany w Mapach Google to szanujemy.

Już dzisiaj można zapisać się w sklepie Play, aby otrzymać powiadomienie, gdy Dragon Ball Legends zostanie wydanie. Oczywiście szykowane jest też wydanie dla iOS. Z jednej strony to kolejna gra z gatunku, który ma od groma świetnych reprezentantów – między innymi Tekken i Mortal Kombat. Z drugiej strony mamy do czynienia ze świetną marką, więc może powtórzyć się sytuacja sprzed 2 lat, gdy świat poznał Pokemon GO.

 

źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.