Eclair

Kanadyjski operator Rogers jako jedyny w świecie zapowiedział update HTC Magic do Androida w wersji 2.1 i wygląda na to, że dotrzyma słowa. Od dłuższego czasu obserwujemy całą sytuację, jaka odbywa się na androidforums.com. Wcześniej użytkownik o nicku RogersMary zapowiedziała, że pracują nad oficjalną aktualizacją, niestety wymaga ona czasu, bowiem cała pocedura odbywa się między operatorem, Google oraz HTC, gdzie ROM musi przejść dokładne testy. Nastał moment, w którym wszystko to mamy już za sobą.

Na uwagę zasługuje kilka ostatnich wpisów w jednym z tematów o 2.1 dla Magic.

 

rogers12

Wygląda na to, że dosłownie na dniach nabywcy HTC Magic w kanadyjskiej sieci otrzymają długo wyczekiwany update. Co to oznacza dla reszty świata, w tym także dla nas i na ile to dobra wiadomość?

Po pierwsze, to dobrze jest usłyszeć, że coś jest jednak możliwe i operator potrafi zadbać o klientów. Oczywiście znajdą się głosy mówiące, że 2.1 jest od dawna dostępne dla tego urządzenia, już nie mówiąc o nowszym Froyo, jednak użytkownicy dobrze wiedzą, że ROM’om z Éclair i Sense UI dość daleko do pełnej sprawności, znanej z 1.5. Niektórzy przekładają nakładkę od HTC nad najnowszym wydaniem Androida ale o tym możemy podyskutować tu.

Dla polskich użytkowników istotny jest fakt, że kanadyjski Magik to ten sam oznaczony 32A, a więc z tą samą płytą główną co HTC Magic pochodzacy od polskiego operatora Orange. Co za tym idzie po zrootowaniu telefonu będzie można cieszyć się prawdopodobnie w pełni sprawnymi ROM’ami z 2.1 i HTC Sense UI.

UPDATE:

Kanadyjczycy właśnie otrzymują obiecany update Over The Air, teraz pozostaje już tylko czekać na efekty pracy deweloperów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.