samsung Galaxy S9

Ile kosztuje wyprodukowanie Samsunga Galaxy S9+?

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Kurz po premierze nowych flagowców Koreańczyków jeszcze nie opadł, a już zdążyliśmy dowiedzieć się, ile trzeba wyłożyć, by wyprodukować większy model, czyli Galaxy S9+. Jak się okazuje, zbudowanie wspomnianego urządzenia kosztuje najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych smartfonów Samsunga.

Według analizy firmy TechInsigns egzemplarz Galaxy S9+ kosztuje Samsunga 379 dolarów (ok. 1300 zł). Poniżej znajduje się grafiką przedstawiająca ceny poszczególnych komponentów.

Galaxy s9 plus koszt produkcji

Zobacz także: iPhone X sprzedaje się kiepsko, ale Apple i tak ma powody do dumy

Jak możemy zauważyć, najdroższym elementem jest oczywiście ekran Super AMOLED, który kosztuje aż 75,50 dolarów (ok. 260 zł). Na drugim miejscu uplasował się układ Exynos 9810 w cenie 68 dolarów (ok. 234 zł).

Suma 379 dolarów to kwota potrzebna jedynie do produkcji. W jej skład nie wchodzą podatki, koszty reklamy i inne. Samsung za Galaxy S9+ życzy sobie aż 3999 zł, a więc o ponad trzy razy więcej, niż kosztuje jego wyprodukowanie. Należy jednak podkreślić, że w ogólnym rozrachunku Samsung nie zarabia zapewne ogromnych kwot, gdyż na finalną cenę Galaxy S9+ składa się wiele czynników – m.in. reklama, która jak wiadomo – idzie w setkach milionów dolarów.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy