YouTube to jedna z najczęściej używanych aplikacji na telefonach i tabletach działających pod kontrolą systemu Android. Google nieustannie stara się rozwijać swoje dzieło, czego efektem są ostatnie zmiany w interfejsie, które pozwalają na aktywację ciemnego trybu na urządzeniach z iOS-em. Na całe szczęście właściciele smartfonów z Androidem również mogą przetestować ciemny motyw w aplikacji YouTube – w tym poradniku przedstawię Wam, jak to zrobić.

Zobacz też: Przeczytaj więcej o zmianach na YouTube w artykule Łukasza!

Jak aktywować tryb ciemny w aplikacji YouTube?

Uwaga: do skorzystania z tego poradnika wymagany jest telefon lub tablet z uprawnieniami roota.

  1. Na swoje urządzenie pobierz aplikację Preferences Manager.
  2. Otwórz zainstalowany przed chwilą program. Na wyświetlonej liście wskaż aplikację YouTube.
  3. Otwórz plik youtube.xml. W dokumencie zlokalizuj frazę „dark”.
  4. Wyszukane zostaną dwie linijki. Zmień ich wartości z „false” na „true”. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć podanych w kroku trzecim linijek, to prawdopodobnie będziesz musiał je własnoręcznie dodać – w tym celu do pliku dodaj frazy theme_dark_app oraz theme_dark_watch_panel i ustaw ich wartości na „true”.
  5. Zapisz wprowadzone zmiany, a następnie wymuś zatrzymanie procesu YouTube. Uruchom aplikację platformy Google’a do oglądania filmów – ciemny tryb powinien zostać bezproblemowo aktywowany. Gratulacje!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.