Sony nie ma zamiaru zwalniać – Oreo trafia na „średniaki”

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-17

Sony w zeszłym roku zaskoczyło wszystkich. Japończycy nigdy nie słynęli z szybkich aktualizacji, aczkolwiek jakościowo były one jednymi z najlepszych. Użytkownicy za swoją cierpliwość otrzymywali stabilne oprogramowanie, z którego mogli być zadowoleni. Razem z prezentacją pierwszych modeli z Oreo, Japończycy zaskoczyli wszystkich, bo to oni byli pierwsi – Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact.

W ciągu kolejnych tygodni Sony ponownie dawało pstryczka w nos konkurencji, gdy następne smartfony otrzymywały Oreo. Dzisiaj już wszystkie flagowe Xperie od 2016 roku korzystają z tego oprogramowania. Kwestią czasu było tylko to, kiedy słabsze propozycje zostaną zaktualizowane. Tak też się stało – seria Xperia XA1 (zwykły, Plus i Ultra) otrzymała Androida 8.0 z paczką zabezpieczeń datowaną na luty. Póki co ciężko ustalić w jakich regionach została wydana aktualizacja. Prawdopodobnie pierwszeństwo dostały modele Dual SIM.

Zobacz też: Mapa Twojego miasta w minimalistycznym wydaniu na tapecie.

Nowe oprogramowanie waży 900 MB i zapewne w ciągu najbliższych tygodni trafi na wszystkie egzemplarze z wolnego rynku Tradycyjnie przypominam, że modele od operatorów rządzą się swoimi prawami – w ich przypadku opóźnienia mogą sięgać nawet kilku miesięcy.

źródło: Xperia Blog • Jerzy100

  SUPER!!! Jak dotąd miałem, sony Xperia z ultra xperia z3, a teraz sony Xperia Xa 1ultra. Bardzo udany telefon polecam wszystkim!!! I DZIEKI SONY ZA AKTUALIZACJĘ! I ludzie niesluchajcie fali hejtu która od kilku lat jest na necie. Pisana przez różnej masci gowniarzy i konkurencje! Polecam Sony wszystkim to naprawdę dobre produkty z super czasem pracy na baterii !

  • Hijinx

   Mam obecnie Xperię Z5. To moja 3 Xperia. Pierwsza Xperia S to rewelacja. Druga Xperia SP(chyba, nie jestem pewien czy pamiętam model) to 100% porażka. Z Z5 jest BARDZO zadowolony (mimo tego, że słabo sobie radzi z zestawem głośnomówiącym w samochodzie i mimo tego, że słabo sobie radzi z przełączaniem się pomiędzy sieciami). Moim zdaniem to nie jest tak, że hejt jest bez powodu.

 • Siekiera

  daje oreo,zabiera wyjście słuchawkowe mini jack…

 • Hijinx

  „jakościowo były one jednymi z najlepszych”….tak, zwłaszcza update do Nougata, po którym w Xperii Z5 działy się cyrki. Z drugiej.strony to mam wrażenie, że każda kolejna wersja Androida jest gorsza od poprzedniej.

  • Łukasz Pająk

   Akurat to zdanie oparłem na badaniach. Nie ma 100% idealnych aplikacji, aczkolwiek nie przypominam sobie cyrków z Z5 i Nougatem.

   • Piotr Zet

    Jak ktoś wygrywa androida bez usuwania danych to może mieć cyrki ale to nie tylko na Sony. Sprawdzone już wielokrotnie.

    • Tobiasz Wujek

     Dokładnie, Android już jest na rynku tyle lat a ludzie dalej nie nauczyli się, że update systemu o duży numer jest równoznaczny z full wipe.

     • ElektronicznyFan

      W Xz Premium po jednej dużej (Oreo) i kilku pomniejszych, bez full wipe wszystko działa jak po pierwszym dniu. Może tyczy się to nie flagowców?

   • Hijinx


x