Sony w zeszłym roku zaskoczyło wszystkich. Japończycy nigdy nie słynęli z szybkich aktualizacji, aczkolwiek jakościowo były one jednymi z najlepszych. Użytkownicy za swoją cierpliwość otrzymywali stabilne oprogramowanie, z którego mogli być zadowoleni. Razem z prezentacją pierwszych modeli z Oreo, Japończycy zaskoczyli wszystkich, bo to oni byli pierwsi – Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact.

W ciągu kolejnych tygodni Sony ponownie dawało pstryczka w nos konkurencji, gdy następne smartfony otrzymywały Oreo. Dzisiaj już wszystkie flagowe Xperie od 2016 roku korzystają z tego oprogramowania. Kwestią czasu było tylko to, kiedy słabsze propozycje zostaną zaktualizowane. Tak też się stało – seria Xperia XA1 (zwykły, Plus i Ultra) otrzymała Androida 8.0 z paczką zabezpieczeń datowaną na luty. Póki co ciężko ustalić w jakich regionach została wydana aktualizacja. Prawdopodobnie pierwszeństwo dostały modele Dual SIM.

Zobacz też: Mapa Twojego miasta w minimalistycznym wydaniu na tapecie.

Nowe oprogramowanie waży 900 MB i zapewne w ciągu najbliższych tygodni trafi na wszystkie egzemplarze z wolnego rynku Tradycyjnie przypominam, że modele od operatorów rządzą się swoimi prawami – w ich przypadku opóźnienia mogą sięgać nawet kilku miesięcy.

źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.