ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy, zunifikowany czat Google’a będzie nosił nazwę Babel

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Aplikacje

Już kilka razy informowaliśmy o nowym czacie koncernu z Mountain View, który miałby połączyć wszystkie dostępne do tej pory rozwiązania (Talk, Hangout, itd.). Do Sieci wyciekły nawet zrzuty ekranu domniemanego klienta na Androida. Niestety, okazały się one fałszywe.

Teraz dowiedzieliśmy się, że nowy komunikator miałby nazywać się Babel, a nie jak mówiono wcześniej Babble. Zunifikowana usługa miałaby być multiplatformowa i pojawić się dla Androida, iOS, Chrome, Gmail oraz Google +. Sam czat zaś ma posiadać zupełnie nowy interfejs rozmowy, pozwolić na zaawansowane spotkania grupowe, możliwość wysyłania zdjęć i dostęp do tej samej listy rozmów z dowolnego miejsca. Dodatkowo Google zadba o znaczne ulepszenie powiadomień dla różnych urządzeń. Koncern podobno już kończy wewnętrzne testowanie, a komunikator może zostać pokazany już na nadchodzącej konferencji Google I/O 2013.

Czy Waszym zdaniem czat inspirowany biblijną wieżą Babel nadrobi stracony czas i dogoni Messenger od Zuckerberga? I czy nie jest już dla niego za późno?

źródło: droid-life.com

Sprawdź najnowsze wpisy