ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung i5700 Spica i… multitouch?

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Newsy
multi-touch-demo

Czy wiedzieliście, że jeden z najtańszych smartfonów z Androidem – Samsung Spica i5700 obsługuje multitouch? Obeznani z modyfikacjami telefonu już 2 tygodnie temu wiedzieli, że coś jest na rzeczy. Nie wiadomo dlaczego producent zablokował tę opcję ale okazuje się, że sprzętowo nasz bohater jest w stanie obsłużyć więcej niż jeden palec. Jak tego dokonać? Odpowiednie sterowniki zostały przesłane przez odkrywcę deweloperom, którzy mogą rewolucyjną funkcję zaimplementować do swoich custom ROM’ów. Wygląda na to, że niezdecydowani użytkownicy Samsunga Spicy mają silny argument, by zrootować telefon, a ci, którzy już tego dokonali, mogą wgrać odpowiedni ROM i cieszyć się multitouch’em oraz poprawioną responsywnością ekranu.

Co ciekawe, z testu przedstawionego poniżej wynika, że MT w Samsungu Spica spisuje się dużo lepiej niż np. ten z HTC Magic, bowiem po przecięciu się osi, kropki płynnie podążają prawidłowo za palcem.

Cieszy nas fakt, że z urządzeń z Androidem często można wycisnąć więcej, niż można się po nich tego spodziewać, dlatego zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji na nasze forum.

źródło: www.talkandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy