ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mapy google maps aktualizacja

Mapy Google zaczynają ułatwiać życie niepełnosprawnym

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nie da się ukryć, że stworzenie przez Google programu do nawigacji wyszło znakomicie. Dzisiaj jest to niewątpliwie jedna z najlepszych propozycji aplikacji, jeśli potrzebujecie znaleźć odpowiednie połączenie z punktu A do B. Niezależnie, czy poruszacie się samochodem, komunikacją publiczną, pieszo czy też szukacie taksówki. Od niedawna do tego zestawu dodano wsparcie dla motocyklistów, ale to nie koniec potrzeb, które ma spełniać program Google.

Otóż Mapy stają się teraz atrakcyjną aplikacją dla niepełnosprawnych osób, które poruszają się na wózku lub o kulach. Amerykanie uruchomili stosowną opcję w sześciu kluczowych miastach na świecie, która ma uwzględniać w szukaniu tras ograniczenia związane z niepełnosprawnością ruchową. Wspomniane lokalizacje to obecnie Boston, Londyn, Meksyk, Sydney i Tokio. W ciągu kolejnych miesięcy pojawiać się będą kolejne miasta.

Jeśli jesteście Lokalnymi Przewodnikami to zapewne trafialiście na pytania „Czy może wjechać tu osoba na wózku?”. Między innymi odpowiedzi na nie sprawiły, że Google wie kto, gdzie i jak jest w stanie dotrzeć. Do tego dochodzą udogodnienia takie, jak dedykowane przejścia, odpowiednie podjazdy czy też po prostu windy.

https://youtu.be/ehyhFyKXwjc

Zobacz też: Zrzuty ekranu, jak na Androidzie P – nie musisz czekać na aktualizację.

Co ciekawe, nowy przełącznik jest dostępny też w państwach, które nie są objęte programem. Póki co Google nie zdradza szczegółów dostępności w kolejnych lokalizacjach, ale to naturalne, że z czasem nowa opcja pojawi się również w Polsce.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy