ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Szykuje się wielki powrót Sony Walkman i Cyber-shot?

Autor: Mateusz Gadzina Kategoria: Newsy

Na pewno część z Was pamięta urządzenia od Sony sprzedawane pod marką Walkman lub Cyber-shot. Dla wszystkich, którym brakowało nowych telefonów z takimi oznaczeniami, mamy dobrą wiadomość. Według ostatnich plotek Sony szykuje nowe urządzenia, które korzystać będą z rozwiązań stosowanych w sprzęcie sygnowanym logo Walkman i Cyber-Shot. Otóż na jednym z for pojawił się wpis, sugerujący iż firma ta zamierza w trzecim kwartale bieżącego roku wypuścić trzy kolejne modele. Nie można niestety zweryfikować wiarygodności tych doniesień, ale są one dość interesujące i całkiem prawdopodobne, dlatego warto się z nimi zapoznać. Wynika z nich bowiem, że Sony szykuje następujące urządzenia:

  • Pięciocalowy telefon (Xperia Cyber-shot?) z optyką Carl Zeiss, który ma mieć sensor porównywalny z tym znanym z Nokii PureView 808. Jednak w przeciwieństwie do niej umieszczenie go nie wpłynie aż tak widocznie na wygląd urządzenia. Pozostała specyfikacja ma niczym nie odbiegać od obecnych standardów dla urządzeń z najwyższej półki.
  • Drugie model to także pięciocalowy smarfton, który zostanie oznaczony logo Walkman  i będzie wyposażony we wszystkie dobra z tego wynikające, takie jak chociażby technologia Clear Audio. Podobnie jak urządzenie wyżej pozostałe parametry będą odpowiadać tym znanym z topowych obecnie modeli.
  • Ostatnim telefonem, o którym informuje plotka, jest mniejszy odpowiednik pierwszego wymienionego urządzenia, zamknięty w bardziej kompaktowej obudowie i z mniejszym ekranem. Ma on być konkurentem dla iPhone’a.

Jeśli te informacje potwierdziłyby się, na rynek trafiłyby kolejne, bardzo interesujące urządzenia od Sony. Sam do dzisiaj korzystam z odtwarzacza Sony Walkman i bardzo sobie cenię ten sprzęt. A co wy sądzicie o ewentualnym powrocie telefonów oznaczonych logo Cyber-shot i Walkman?

źródło: phonearena.com

Sprawdź najnowsze wpisy