Xiaomi osiągnęło cel! Aktualizacja zakończona sukcesem

Kamil Lewicki Newsy 2018-03-14

Aktualizacje są jedną z najważniejszych rzeczy, jaką powinni otrzymywać użytkownicy od producentów swoich smartfonów. Jednym z tych, którzy robią to dobrze jest Xiaomi. Chiński producent właśnie pochwalił się dużym osiągnięciem w tym temacie.

MIUI 9 na wszystkich kompatybilnych smartfonach

Wiadomością tą podzielił się Manu Kumar Jain, wiceprezes oddziału w Indiach. Opublikował on post na Twitterze, w którym informuje cały świat, że aktualizacja do MIUI 9 dla przewidzianych smartfonów została zakończona i już wszyscy użytkownicy mogą korzystać z najnowszej wersji nakładki.

Zobacz też: Kupujecie na Wish?

Manu Kumar Jain podkreśla, że uwzględniono także smartfony starszej daty, mające aż cztery lata – Mi 3, Redmi 1S. Jeśli jeszcze nie widzieliście u siebie wiadomości o aktualizacji, sprawdźcie powiadomienie ręcznie przechodząc do ustawień oprogramowania.

MIUI 10 w drodze

Pamiętajmy także, że Xiaomi pracuje już nad MIUI 10/MIUI X, który stawiać będzie na sztuczną inteligencję. Informacje na temat nadchodzącej nakładki powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Dla chcących samemu zainstalować aktualizację do smartfonu, sprawdźcie oficjalne forum.

źródło: Xiaomi • skazi B

  Autor chyba nie zauważył że mowa tutaj tylko o smartfonach które są w sprzedaży w Indiach, a nie wszystkich dla których Xiaomi obiecało Miui 9.
  Np. taki Mi Note 2 nie ma jeszcze stabilnego Miui 9 w wersji global, Mi Mix nie ma stabilnego Miui 9 w wesji China.

 • Paweł Babilas

  Zawsze lubiłem ich aktualizacje ale dobijało mnie że prawie nigdy nie wiązało się to z aktualizacją samego androida a tylko ich mocno zcustomizowanej nakładki.

  • VikingsAreComing

   A tam, Xiaomi ma najlepsze aktualizacje 😉 czy masz androida 6 czy 7 czy 8 to nie zauważysz różnicy 😉 i jeszcze te emocje czy wszystko będzie działać, czy telefon w ogóle wstanie 😀

   • Krzysztof K

    Bredzisz

    • Szalony Tadeusz

     Raczej nie bredzi … Dałem się raz nabrać na zakup Xiaomi (Redmi 4A MIUI global stable) i co z tego mam ? … a no tyle, że jak nie działały poprawnie powiadomienia z aplikacji (tak podstawowa funkcjonalność w telefonach !) na MIUI8 tak teraz mam MIUI9 i dalej jest to samo. Dioda powiadomień nie działa z większością aplikacji, w dodatku w kilku aplikacjach gdy przychodzi powiadomienie to nie ma dźwięku :), a i zdarzają się przypadki, gdzie raz przyjdzie powiadomienie, a raz nie (wiem bo na drugim moim telefonie innego producenta powiadomienie się pojawia). Oczywiście wszystkie zalecane ustawienia mam włączone w telefonie. Także ja już Xiaomi podziękuję szkoda nerwów.

     • VikingsAreComing

      Z Redmi 4A jeszcze z tego co pamiętam, że była akcja i Ci co kupili w popularnym sklepie RTV to po aktualizacji (lub przy pierwszym uruchomieniu, już nie pamiętam) prosiło o wzór odblokowania, którego nie ustawiali 😀 Ale to była chyba wina sklepu.

      Akcji z felernymi aktualizacjami na różnych modelach było kilka, jak ktoś śledzi fora oficjalne, jak i nasze polskie to o tym wie. Zarówno na Globalu jak i China.

      W Mi5 problemy z OIS, z resztą od kiedy wyszło Mi6 to Mi5 zaczęło działać jakby chciało, a nie mogło. Obcinanie jakości nagrywania.
      Problemy z powiadomieniami. Agresywne ubijanie apek mimo wyłączenia wszystkich ulepszaczy. Problemy z głośnością rozmów. Problemy z GPS. No i można tak wymieniać i wymieniać.

      No i najlepsze porady, dodaj do autostartu, załóż kłódkę i inne kombinacje alpejskie żeby coś co powinno działać od razu działało w ogóle 😀

      Parafrazując jedno powiedzenie „Telefony wspaniałe, tylko soft $#%@^%” 😉

     • Szalony Tadeusz

      Dokładnie zgadzam się z Tobą w 100 % :). Pamiętam tą aferę z zablokowanymi telefonami zaraz po zakupie :). Nigdy by mi przez myśl nie przeszło, że tak podstawowa funkcja jak powiadomienia, które działały bez problemu na kilku innych telefonach różnych producentów, które miałem w tym „cudownym” Xiaomi mogą nie działać lub działać jak chcą 🙂 Parodia jednym słowem. Prosty przykład: jedna z aplikacji ze sklepu GP. Najpierw dioda powiadomień nie działała z powiadomieniami, później nagle ożyła (chyba po aktualizacji tej aplikacji). Dioda działała, ale nie było dźwięku przy powiadomieniu :). Po paru dniach dioda przestała działać , dźwięk wrócił :). I tak w kółko. Aktualnie dźwięk jest, dioda nie działa dosłownie kabaret :). No i najlepsze na koniec czyli sławna kombinacja, która rzekomo ma pomóc „autostart, kłódka, oszczędzanie baterii – bez ograniczeń itd”. NIC TO NIE DAJE 🙂 Oczywiście fanatycy Xiaomi po tej wiadomości ZNIKAJĄ 🙂 i już zero odpowiedzi na forum co dalej zrobić, żeby te powiadomienia poprawnie działały :).x