ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google youtube ciemny motyw

Google zaczyna nas rozumieć – YouTube z ciemnym motywem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google nie słynie z drastycznych zmian designu swoich usług, aplikacji i systemów. Jednak Android P doczekał się stosunkowo dużego retuszu poszczególnych elementów – zaskakująco pojawiły się zaokrąglenia i więcej cieni. Niestety, ale pojawia się coraz więcej bieli, co nie jest dobrym rozwiązaniem dla wyświetlaczy OLED i pochodnych, których przybywa – szczególnie w dobie ich proporcji 18:9. Na szczęście widać chęć zmian „na lepsze”. Wszystko zaczęło się od YouTube’a i wprowadzenia ciemnego trybu.

Dzisiaj w aplikacji najpopularniejszego serwisu do oglądania i udostępniania filmów pojawił się nowy przełącznik. W ustawieniach możecie znaleźć „Ciemny motyw”, co mówi samo przez siebie i prezentuje się następująco:

Jak zapewne zauważyliście to ta drobna, ale jakże znacząca zmiana YouTube jest dostępna na iOS. Google postanowiło najpierw udostępnić nowy przełącznik użytkownikom systemu Apple. W przypadku Androida dowiedzieliśmy się jedynie, że funkcja nadejdzie wkrótce. Dodatkowy niedosyt pozostawia sam kolor – to ciemny szary, a nie „czysta” czerń, więc w przypadku wyświetlaczy OLED (i pochodnych) nie mówimy o największej możliwej oszczędności.

Zobacz też: Sony zaszalało – takiej promocji nigdy byśmy się nie spodziewali.

Jednak energia akumulatora to nie wszystko. Miło zobaczyć ciemny motyw w rozumieniu szarego przez pryzmat naszego wzroku. Nie da się ukryć, że domyślna biel w nocy potrafi irytować.

źródło: TheNextWeb

Sprawdź najnowsze wpisy