iPhone X 01

Ankieta: ilu właścicieli iPhone’ów wymieni w tym roku swój smartfon na nowy?

1 minuta czytania
Komentarze

Klienci Apple dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy zakochują się w ich sprzęcie od pierwszego wejrzenia, oraz na tych, którzy od razu go znienawidzą. Ci pierwsi są jednak bardzo lojalni wobec giganta z Cupertino, co potwierdza dzisiejsza ankieta. Jak myślisz, ile użytkowników iPhone’ów zadeklarowało w tym roku chęć wymiany swojego obecnego smartfona na nowy model?

Jak pokazuje ankieta, dość sporo, bo aż 42%. W Ankiecie wzięło udział 511 osób, ale tylko 226 z nich było właścicielami iPhone’ów.

iPhone chęć wymiany na nowy model ankieta

Zobacz także: Android Oreo dla Galaxy Note8 zbliża się wielkimi krokami

22% ankietowanych jest zainteresowanych wymianą swojego obecnego iPhone’a na tego, który najprawdopodobniej zadebiutuje jesienią tego roku. Pozostałe 20% posiada urządzenie z maksymalnie 2016 roku i wyraża chęć kupna zeszłorocznego iPhone’a 8 lub iPhone’a X. Ankieta została przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez firmę analityczną Loup Ventures, aczkolwiek wzięła w niej udział stosunkowa mała grupa ludzi, więc wyniki mogą nie być do końca miarodajne. Osobiście jestem ciekaw, jak wyglądałyby liczby, gdyby w ankiecie wzięło udział więcej osób – powiedzmy 100 tysięcy. Wtedy ostateczne wyniki mogłyby się znacząco różnić.

Źródło: phonearena

Motyw