Ankieta: ilu właścicieli iPhone’ów wymieni w tym roku swój smartfon na nowy?

Kacper Kościański Newsy 2018-03-13

Klienci Apple dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy zakochują się w ich sprzęcie od pierwszego wejrzenia, oraz na tych, którzy od razu go znienawidzą. Ci pierwsi są jednak bardzo lojalni wobec giganta z Cupertino, co potwierdza dzisiejsza ankieta. Jak myślisz, ile użytkowników iPhone’ów zadeklarowało w tym roku chęć wymiany swojego obecnego smartfona na nowy model?

Jak pokazuje ankieta, dość sporo, bo aż 42%. W Ankiecie wzięło udział 511 osób, ale tylko 226 z nich było właścicielami iPhone’ów.

iPhone chęć wymiany na nowy model ankieta

Zobacz także: Android Oreo dla Galaxy Note8 zbliża się wielkimi krokami

22% ankietowanych jest zainteresowanych wymianą swojego obecnego iPhone’a na tego, który najprawdopodobniej zadebiutuje jesienią tego roku. Pozostałe 20% posiada urządzenie z maksymalnie 2016 roku i wyraża chęć kupna zeszłorocznego iPhone’a 8 lub iPhone’a X. Ankieta została przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez firmę analityczną Loup Ventures, aczkolwiek wzięła w niej udział stosunkowa mała grupa ludzi, więc wyniki mogą nie być do końca miarodajne. Osobiście jestem ciekaw, jak wyglądałyby liczby, gdyby w ankiecie wzięło udział więcej osób – powiedzmy 100 tysięcy. Wtedy ostateczne wyniki mogłyby się znacząco różnić.

Źródło: phonearena • Rok temu pozbyłem się Samsunga Galaxy S8 na rzecz iPhone 7, to był chyba najlepszy deal mojego życia. Obecnie posiadam X i nie zamierzam wracać, do Androida. Jeżeli mam płacić Samsungowi czy innej „poważnej” firmie po 3-4 tysiące i czekać po kilka miesięcy, aż łaskawie zaktualizuje mi system do najnowszej wersji to dziękuję bardzo postoje, wolę wydać te kilka stówek, tysiaka więcej i mieć pewność, że producent mojego telefonu nie będzie miał mnie w dupie po dwóch latach 😉

  • Hiro

   A skąd miałeś s8 rok temu? Z czystej ciekawości pytam.

   • Może równo rok temu to nie było, jednak kupiłem S8 zaraz po premierze. Mój zachwyt skończył się, gdy musiałem ciągnąć za sobą wszędzie ładowarkę i szukać źródła prądu. W iPhone X czegoś takiego nie mam. Spokojnie bateria wystarcza mi na 1,5 dnia, chociaż i tak ładuje jak tylko kładę się spać dla pewności, ze nic mnie nie zaskoczy w dniu następnym.

    • Hiro

     Ja miałem se i dwa m-ce temu wymieniłem na s8. Co do baterii to myślę że jest podobnie.

    • RS2_15237_THE_END

     To testy są nieprawdziwe? Chyba, że jest jakiś inny problem w tym Samsungu ?
     https://youtu.be/a6kLLqPPi1c

     • Mówię tylko o swoich przemyśleniach i doświadczeniach. I nie S8 nie był jedynym moim Androidem czy flagowcem Samsunga. Może moje użytkowanie było zbyt intensywne dla tego telefonu, poza tym umówmy się testy baterii są niczym w porównaniu z codziennym użytkowaniem 😉 jeśli wnioskujesz się tylko tym to współczuje, bo nie raz te mega dobre baterie po testach ssały w codziennym użytkowaniu przez soft i jego konfigurowanie pod siebie

     • RS2_15237_THE_END

      A jak możesz intensywniej używać telefon niż testy w tym wideo?? Dobry żart. Właśnie logiczne jest, że w normalnym używaniu telefon wytrzyma dużo dłużej niż w takim teście.

 • Patryk

  Ja wymienię swojego iPhone 7 na jakiś flagowiec z Androidem 😉

  • Adrian Kijek

   Moja 7 zostanie wymieniona na 8+ albo X

   • Patryk

    Po prostu po kilkunastu miesiącach z iOS mam dość tego systemu. Wielu zdawałoby się podstawowych rzeczy nie mogę zrobić na tym systemie a na Androidzie mógłbym. Najbardziej boli brak możliwości ustawienia aplikacji domyślnych.

    • Adrian Kijek

     A ja juz chyba za dlugo na ios i nie odnajduje sie na androidzie

    • RS2_15237_THE_END

     Odkąd mam Nova i duże możliwości konfiguracji, nie ma zbytnio znaczenia jakiego producenta mam telefon, to jest fajne. Pozatym dociągając ikony masz pełną możliwość zrobienia pod siebie w godzinę.x