Galaxy S8 i S8+ dostały już Androida Oreo jakiś czas temu. Niestety Galaxy Note8 nie miał tyle szczęścia, przez co jego właściciele wciąż czekają na upragnioną aktualizację. Wygląda na to, że coś się w końcu w tej kwestii ruszyło i Oreo dla wspomnianego smartfona jest już bliżej niż dalej.

Skąd taka wiadomość? Otóż w kanadyjskiej wersji aplikacji Samsung Members pojawiła się informacja, że najnowszy Notatnik dostanie Androida Oreo 28 marca, ale niestety tylko w Kanadzie. To jednak oznacza, że Samsung aktualizację ma już gotową, dzięki czemu niedługo po premierze w Kanadzie powinna ona pojawić się także w innych zakątkach świata. Całość potwierdza tekst o którym pisał wcześniej Łukasz – wg. tureckiego oddziału firmy Oreo dla Note’a 8 zadebiutuje 30 marca, lecz ponownie – raczej tylko w Turcji.

Android Oreo Samsung Galaxy Note 8 premiera

Zobacz także: Sony ma gest. Kupując Xperię XZ2 w przedsprzedaży, dostaniesz konsolę

Warto wspomnieć, że w kraju syropem klonowym płynącym Galaxy S8 i S8+ wciąż działają na przestarzałym Nougacie. Skoro to właśnie Kanada ma dostać Oreo dla GN8 jako pierwsza, to reszta świata nie poczeka raczej zbyt długo – śmiem twierdzić, że maksymalnie miesiąc, półtora. Nie da się ukryć, że Samsung strasznie ociąga się z udostępnieniem nowego systemu, przez co w pełni rozumiem frustracje jego użytkowników. Mi również nie podoba się fakt, że kupując smartfona za tyle pieniędzy, dostajemy wsparcie poniżej wszelkiej krytyki.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.