Android Oreo dla Galaxy Note8 już wkrótce

Kacper Kościański Newsy 2018-03-12

Galaxy S8 i S8+ dostały już Androida Oreo jakiś czas temu. Niestety Galaxy Note8 nie miał tyle szczęścia, przez co jego właściciele wciąż czekają na upragnioną aktualizację. Wygląda na to, że coś się w końcu w tej kwestii ruszyło i Oreo dla wspomnianego smartfona jest już bliżej niż dalej.

Skąd taka wiadomość? Otóż w kanadyjskiej wersji aplikacji Samsung Members pojawiła się informacja, że najnowszy Notatnik dostanie Androida Oreo 28 marca, ale niestety tylko w Kanadzie. To jednak oznacza, że Samsung aktualizację ma już gotową, dzięki czemu niedługo po premierze w Kanadzie powinna ona pojawić się także w innych zakątkach świata. Całość potwierdza tekst o którym pisał wcześniej Łukasz – wg. tureckiego oddziału firmy Oreo dla Note’a 8 zadebiutuje 30 marca, lecz ponownie – raczej tylko w Turcji.

Android Oreo Samsung Galaxy Note 8 premiera

Zobacz także: Sony ma gest. Kupując Xperię XZ2 w przedsprzedaży, dostaniesz konsolę

Warto wspomnieć, że w kraju syropem klonowym płynącym Galaxy S8 i S8+ wciąż działają na przestarzałym Nougacie. Skoro to właśnie Kanada ma dostać Oreo dla GN8 jako pierwsza, to reszta świata nie poczeka raczej zbyt długo – śmiem twierdzić, że maksymalnie miesiąc, półtora. Nie da się ukryć, że Samsung strasznie ociąga się z udostępnieniem nowego systemu, przez co w pełni rozumiem frustracje jego użytkowników. Mi również nie podoba się fakt, że kupując smartfona za tyle pieniędzy, dostajemy wsparcie poniżej wszelkiej krytyki.

Źródło: phonearena • Sylwek

  Z uwagi na tak wolne aktualizację flagowcow Samsunga, mój Note 8 jest moim ostatnim telefonem od Samsunga. Totalna olewka klientów. Goodbye Samsung.

 • Artur Kluczewski

  to jakas abstrakcja, nie do pomyslenia. W ogole mocno zastanawiam się nad iOS Iphone 8, zamiast tego ‚flagowego’ S8 , który juz po pół roku łapie czasami zadyszkę, mimo mocnej optymalizacji softu bez zbędnych pierdół i innych googlowskich szpiegowskich featuresow… No cóż, czas zweryfikuje jeszcze chwile. Taki mocny hardware, a taki słaby smartfon. Ma wiele mozliwosci, ale potencjalne wykorzystanie technologii VS oprogramowanie, to nie tędy droga, zebym ja co chwile musial pilnowac i czyscic procesy,. Moja narzeczona nawet na iphone 4S nie wylacza go przez kilka tygodni, nie pilnuje zadnej optymalizacji, a telefon chodzi blyskoliwie NON STOP!

 • Telefon za ponad 4.000 a system aktualizacji jak w budżetowym myPhone 😀

 • Gun’s

  Brawo dla Samsunga! Raptem 7 miesięcy zajęło przygotowanie aktualizacji dla swojego flagowego modelu (która w momencie udostępnienia będzie i tak przestarzała). Pozostaje pogratulować marketingu i świetnych wyników sprzedażowych 🙂

 • krzysp

  Przecież między 25 a 30 marca ma się pojawić (Turcja ,Niemcy ,Włochy to i zapewne Polska )z marcowym poprawkami zabezpieczeńx