sony ec270 przejsciowka jack usb-c ladowanie sluchanie cena

Chcesz słuchać muzyki i ładować telefon? Przejściówka Sony to jakiś żart

1 minuta czytania
Komentarze

W likwidowaniu gniazd słuchawkowych nie ma żadnych zalet. Producenci po prostu oszczędzają, a dodatkowo zarabiają na osobno sprzedawanych przejściówkach. Dodatkowe kable to zawsze zmora. Być może warto przerzucić się na bezprzewodowe rozwiązania, ale to nie jest idealne rozwiązanie dla wszystkich. Oczywiście producenci dostarczają przejściówki USB-C -> Jack 3,5 mm, ale wtedy tracimy możliwość równoczesnego ładowania smartfona oraz słuchania muzyki. Dlatego wśród akcesoriów pojawiają się dodatkowo płatne rozwiązania.

Ostatnim producentem, który postanowił porzucić gniazdo słuchawkowe jest Sony. Najnowsze, flagowe modele tej japońskiej firmy zostały pozbawione tego złącza. Dlatego w pudełku z Xperią XZ2 i Xperią XZ2 Compact dostajemy wspomnianą już przejściówkę i dodatkowo możemy kupić za 20 euro (~85 złotych) adapter EC270, który wygląda następująco:

sony xperia xz2 compact gniazdo sluchawkowe ladowarka ec270 cena

Jest to swego rodzaju kompromis, ale Sony sprawiło, że ostatecznie okazuje się on bezużyteczny. Słuchanie muzyki pomijam, ale ładowanie jest w tym wypadku istotne. Otóż za sprawą tej przejściówki moc regeneracji ogniwa jest redukowana do 2,5 W (5 V, 0,5 A). Tak słabych parametrów nie stosuje nawet Apple. Równie dobrze oznacza to, że mając dodatkowo uruchomioną wymagającą aplikację, smartfon będzie jedynie wolniej się rozładowywał.

Zobacz też: Zainteresowani Androidem Q?

Należy pamiętać, że powyższa przejściówka współpracuje wyłącznie z modelami Sony. Z jednej strony to dobrze, bo nieświadomi klienci mogliby się niemiło zaskoczyć podczas pierwszego użytkowania.

źródło: Android Police/Xperia Blog

Motyw