Pozew zbiorowy przeciwko Huawei i Google – wszystko przez wadę wrodzoną Nexusa 6P

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-09

Pozwy to coś naturalnego w świecie mobilnym. Stety lub nie, ale walka o patenty i ich kradzież, blokowanie sprzedaży czy też próby przywłaszczania sobie różnych technologii to norma. Jeśli firmy walczą między sobą to jeszcze pół biedy dla nas, zwykłych konsumentów, ale gorzej jeśli to my musimy udać się do sądu i walczyć o swoje. Tak też się stało niecały rok temu, gdy niezadowoleni użytkownicy Nexusów 6P postanowili walczyć z Google i Huaweiem.

Wspomniany model uważany jest za jeden z najlepszych ze Snapdragonem 810 na pokładzie. Pokazał on nam też, że Chińczycy są w stanie współpracować z gigantem z Mountain View, co wcześniej wydawało się niewyobrażalne. Jednak wiele modeli sprzed 3 lat miało wiele wrodzonych problemów. W przypadku Nexusa 6P mówimy o bootloopach, losowym wyłączaniu i restartowaniu urządzenia – niezależnie od stanu akumulatora. Dzisiaj sprawa posunęła się dalej. Amerykański sąd odrzucił linię obrony Google i Huawei, twierdząc, że cała sytuacja może stanowić próbę oszustwa lub sztucznego wzbogacenia, co jest związane z brakiem respektowania umów gwarancyjnych. Pozwani zapowiadają odwołanie.

Zobacz też: Dlaczego iPhone X kiepsko się sprzedaje?

Niestety. Wiele wskazuje na to, że sprawa może toczyć się latami, co jest świetną wiadomością dla Google i Huawei, ale jak będzie ostatecznie? Bardzo możliwe, że powtórzy się sytuacja, gdzie w roli pozwanego stało LGkonsumenci otrzymają rekompensatę.

źródło: XDA-Developeres • cwaniak

  Oto jak Huawei i LG traktuje klientów. Ewidentny przykład, że zależy im jedynie na zyskach a użytkownika mają gdzieś dlatego liczę na wygraną konsumentów. Huawei i LG powinno być według mnie jak najsurowiej za to ukarane. Obecnie uczciwa firma to Samsung, bo oferował wymianę urządzeń tym którzy kupili feralne note 7, nie zostawił ich na lodzie

  • Devil_Dragos

   Kazda firma tak robi gdy zagraza zycie. Samsung wiele razy dawal ciala i nie przyznawal sie.

  • BlahFFF

   LG za ten sam problem w G4, G5, N5x, V10 i V20 oferowal zwrot pieniedzy (bodajze to wysokosci 425$ w gotowce) badz kupon o wartosci 700$ na kupno ich kolejnego urzadzenia. Problem w tym, ze po oczasie okazalo sie ze tylko dla malej grupki osob z Los Angeles dla ktorej sprawe wygral jeden z prawnikow.

   • Michał

    I w g3 i w flex2. Sporo tego.

 • Ironpiter

  O jaaaa

  • notak

   co?