Nintendo niedawno zmieniło strategię. Spółka wreszcie przekonała się do rynku mobilnego. „Kieszonkowe” konsole Japończyków są uznawane za jedne z najlepszych. Potwierdza to zeszłoroczny, ogromny sukces Nintendo Switch. Pokemon Go stworzone przez Niantic, dzięki udostępnionej przez Nintendo licencji stało się jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Zobacz także: Czy Apple zacznie sprzedawać tańsze produkty?

Super Mario to oprócz pokemonów jeden z najbardziej rozpoznawalnych tworów spod marki Nintendo. Na pewno niejednokrotnie graliście w Super Mario Bros. Niestety producent tytułu do pewnego czasu nie chciał nawet słyszeć o możliwości wydania słynnego hydraulika na urządzenia mobilne. Tak samo było z Pokemonami.

15 grudnia 2016 roku Super Mario Run zobaczyliśmy na urządzeniach z iOS. Już wtedy przedstawiciele firmy informowali, że gra trafi też na Androida. Przyczyną takiego stanu rzeczy miała być rzekoma walka z piractwem i współpraca z Google w tej kwestii. Jednak pewnie chodziło o względy marketingowe i dostępność gry tylko na iOS jako produktu „ekskluzywnego” przez dłuższy okres. Na urządzeniach z Androidem gra zadebiutowała 23 marca 2017 roku.

W najbliższą sobotę – 10 marca odbędzie się „Dzień Mario”. Celebrowana będzie maskotka Nintendo, jak i jej fani. Z tej okazji czeka na nas specjalna promocja. Od 3 marca do 25 marca zawartość całej gry odblokowana będzie za rewelacyjną cenę. Cena spadnie z $9,99 do $4,99! Oferta dostępna będzie zarówno w sklepie Play, jak i App Store dla urządzeń z iOS. Gra do pobrania jest za darmo, a nowa cena zawartości zostanie odblokowana w sobotę.

Źródło: phonearena

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)