Powoli zaczynamy żyć Androidem P. Wczoraj Google postanowiło wydać pierwszą wersję nowego systemu dla deweloperów, ale Oreo wciąż stanowi margines rynku. Doskonale widać to na przykładzie lidera mobilnego rynku, czyli Samsunga, który w swojej ofercie ma zaledwie cztery modele z zeszłorocznym oprogramowaniem – Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz zaktualizowane Galaxy S8 i Galaxy S8+. Teraz na tapecie Koreańczyków są kolejne modele do wsparcia.

Analizując proces aktualizacji w poprzednich latach, na nowe oprogramowanie czekają Galaxy Note8 i seria Galaxy S7. Dokładnie w takiej kolejności. Za sprawą tureckiego oddziału Samsunga poznaliśmy daty wydania Oreo dla kolejnych modeli:

  • Galaxy Note8: 30 marzec
  • Galaxy S7 (Edge): 13 kwiecień
  • Galaxy A3, A5, A7 (2017): 25 maj
  • Galaxy Tab S3: 4 maj

Tradycyjnie należy pamiętać, że powyższe terminy mogą jeszcze się zmienić oraz – przede wszystkim – w Polsce mogą one się różnić. Niemniej jednak w tym okresie warto oczekiwać kolejnych aktualizacji modeli Samsunga.

Zobacz też: iPhone X stracił pozycję lidera – nie ma najlepszego ekranu na rynku.

Wydanie Oreo na powyższe modele może sprawić, że kiepski wynik (1,1%) tego systemu drastycznie się zwiększy. W końcu Samsung sprzedaje najwięcej modeli.

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.