Pojawił się Android P. Oto najważniejsze nowości

Android

Wczoraj Google wypuściło pierwszą wersję Androida P przeznaczoną dla programistów. Póki co nową wersję systemu mogą pobrać tylko właściciele smartfonów z serii Pixel, ale przy aktualizacji lepiej zachować ostrożność i zainstalować ją na urządzeniu zastępczym – jak radzi samo Google.

Co się zmieniło i co dodano?

Na tę chwilę nowy system giganta z Mountain View przynosi wsparcie dla charakterystycznych wycięć zamiast górnej belki – dla tzw. notcha. Prócz tego dodano wsparcie dla Wi-Fi RTT (Round Trip Time) oraz dla API obsługującego wiele aparatów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Nie można także zapomnieć o usprawnionych powiadomieniach dla wiadomości. Aplikacje od teraz będą mogły wyświetlać w nich awatary, zdjęcia, naklejki i sugestie odpowiedzi, a wszystko to w rozwijanym podglądzie.

Na sam koniec warto wspomnieć o dodanej kompresji HEIF, która przełoży się na zdjęcia zajmujące mniej miejsca bez utraty jakości.

Powyższy wykres przedstawia przybliżony okres wydania nowych kompilacji Androida P. Developer Preview 2 pojawi się w maju, DP3 i DP4 w okresie czerwiec – lipiec, a finalna wersja w trzecim kwartale 2018 roku – w okolicach września.

Zobacz także: Jak poprawić działanie Face ID?

Android P trafi najpierw na smartfony z linii Google Pixel. Póki co nie wiadomo, kiedy pierwsi producenci (prócz Google) zaimplementują nowy system w swoich smartfonach, lecz wątpię, by jakiejkolwiek firmie udało się tego dokonać jeszcze w tym roku (zakładając, że finalna wersja pojawi się w okolicach września).

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x