Co się dzieje z HTC każdy widzi. Firma niejako przespała moment drastycznego rozwoju Samsunga w sektorze urządzeń mobilnych i produkcja świetnych urządzeń nie pomaga. Głównym problemem Tajwańczyków są ceny. Niestety, ale utrzymując się wyłącznie ze smartfonów (od niedawna z wirtualnej rzeczywistości) to próżno walczyć z konkurencją, mając ograniczony budżet. Do tego dochodzi marketing. O Samsung, Huawei i Apple słyszymy na każdym kroku, nie tylko w Internecie. Kiedy ostatnio widzieliście jakąkolwiek reklamę HTC na ulicy?

To wszystko sprawia, że w lutym Tajwańczycy zanotowali najgorszy okres od 13 lat. Spadek dochodu względem poprzedniego miesiąca wyniósł 23,24%, a w analogicznym czasie rok wcześniej o 44,04%. Analitycy są zgodni – brak prezentacji nowych urządzeń oraz Chiński Nowy Rok sprawiły, że o HTC niewiele osób pamięta. W marcu ten stan ma się utrzymać, aby sprzedaż wzrosła w kwietniu, kiedy to już powinniśmy poznać U12 oraz nowe zestawy do wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz też: Naucz się rysować za pomocą prostej aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością.

Podsumowując styczeń i luty, HTC traci 35,5% względem analogicznego okresu w 2017 roku. Pamiętajmy, że zastrzyk gotówki od Google był jednorazowy i teraz możemy tylko czekać na pełne wykupienie. Czy liczycie, że zdarzy się cud i Tajwańczycy wrócą na dobre tory?

 

źródło: digitimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.