iPhone X 03

Ankieta pokazuje, dlaczego iPhone X nie sprzedaje się zbyt dobrze

Newsy

iPhone X to obecnie najnowsze, najlepsze i najdroższe dziecko Apple. W naszym kraju za podstawowy model iPhone’a X w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej trzeba zapłacić blisko 5000 zł, a za 256 GB aż 5729 zł.

Jak potwierdza ankieta przeprowadzona przez Piper Jaffray, ogromna cena jest jednym z powodów, dla którego iPhone X nie sprzedaje się najlepiej.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

iPhone X słaba sprzedaż ankieta

Ankieta została przeprowadzona na 1500 użytkownikach smartfonów Apple. Aż 31% osób odpowiedziało, że nie zmieniają swojego obecnego urządzenia na iPhone’a X, bo ten jest zbyt drogi. 8% preferuje większe wyświetlacze, a 44% nie widzi sensu zmiany, bo ich obecny iPhone sprawuje się dostatecznie dobrze. Z kolei ostatnie 17% ankietowanych ma inny powód, by nie kupić iPhone’a X.

Zobacz także: Samsung reklamuje Galaxy S9 na najwyższym budynku świata

Nie da się ukryć, że kiepska sprzedaż nowego iPhone’a jest podyktowana głównie przez przesadzoną cenę i niewystarczającą ilość nowości w stosunku do poprzednich smartfonów firmy.

Wysoka cena odstrasza w dużej mierze klientów z Polski, gdzie ceny iPhone’ów są jednymi z największych na świecie. Jak na ironię – nasze zarobki wcale nie należą do największych, przez co mało kogo stać na kupno tak drogiego urządzenia za gotówkę.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x