Jako jedna z nielicznych firm, HMD Global nie zawiodło na ostatnich targach MWC. Co prawda spółka nie pokazała oczekiwanego flagowca Nokii, ale mimo tego zadebiutowało kilka innych interesujących modeli. Bardzo duże zainteresowanie i pozytywne opinie wzbudziła Nokia 7 Plus, określana jako jeden z najlepszych „średniaków” na rynku. Fińska firma zaprezentowała też Nokię 8 Sirocco. Model wyróżnia się zjawiskowym wyglądem i robi naprawdę duże wrażenie. Jest jednym z lepiej wyglądających smartfonów na rynku. Niestety został wyposażony w zeszłoroczny procesor Qualcomm Snapdragon 835. Nokia poszła tu śladem LG G6 i może to zaważyć na popularności nowego telefonu.

Zobacz także: Legendarna marka może powrócić!

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Na szczęście w najbliższych miesiącach na fanów Nokii czeka wiele dobrego. Na debiut czekają dwa nowe smartfony firmy – obydwa z najwyższej półki. Dla osób, których nie satysfakcjonuje Nokia 8 Sirocco, a szczególnie takie jej parametry jak procesor, czy aparat spółka przeznaczy urządzenia zwane obecnie jako Nokia 8 Pro i Nokia 9. Na szczycie oferty ma stać ten drugi model. Według informacji zostanie wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz. Nokia 8 Pro zyska ekran o przekątnej 5,5-cala. Wiemy, że flagowy smartfon ma zyskać zupełnie nowy moduł aparatu – nie ma o nim dokładnych informacji. Wiadomo tylko, że będzie zachowany na wyłączność tylko dla tego modelu. Obydwa telefony będą oczywiście napędzane procesorem Snapdragon 845. Największą nowością Nokii 9, może być skaner linii papilarnych ekranie – byłaby to ogromna niespodzianka. Nokia 8 Pro zadebiutować może w sierpniu, a model 9 miesiąc później.

Źródło: Phonearena

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)