Kiedy powstał papier? Teorii na ten temat jest sporo. Moim ulubionym stwierdzeniem jest, że „na pewno powstał przed drukiem”.

Od wieków cała mądrość świata jest zapisywana na papierze, pieniądze są papierowe, jak i wszelakie dokumenty. Wynalazek epokowy, bez którego ciężko wyobrazić sobie życie, przyszłości niepapierowej, mamy prawo się spodziewać. Coraz więcej tytułów pojawia się wyłącznie w wersji elektronicznej, a dowody zakupu czy dokumenty zmierzają do naszych smartfonów. W filmie poniżej kilka przedstawiam kilka dziedzin, które rezygnują z papieru w najbliższej przyszłości.

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Chorąży

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział „będziesz influencerem”, to pomyślałbym, że mnie obraża. Natomiast gdyby ktoś powiedział, „będziesz montował filmy, będziesz w nich występował i współpracował z markami, a przy tym zarabiał pieniądze”, stwierdziłbym, że żartował. Nie żartował.Z wykształcenia jestem dziennikarzem, którego zawsze ciągnęło do filmowania i fotografii. W wolnych chwilach gram na wszelakich instrumentach. W rodzinie mówią o mnie „artysta” i nie wiem, czy mnie obrażają.