Idealny smartfon dla dziecka? Poznaj PhoneKid

Kacper Kościański Newsy 2018-03-01

Żyjemy w czasach, w których nawet 7-letnie dzieci mają swoje smartfony. Taki stan rzeczy powoduje, że bardzo szybko się od nich uzależniają – całymi dniami tylko by grały bądź oglądały kreskówki. Hiszpańska firma Escudo Web wpadła na pomysł genialny w swojej prostocie, a mianowicie na smartfon przeznaczony specjalnie dla dzieci. Na smartfon, którego rodzic może zdalnie kontrolować.

Wszystko za sprawą jednej aplikacji, z której rodzic może decydować, co robi lub może zrobić jego dziecko – np. do jakich aplikacji syn czy córka mają w danej chwili dostęp. Jakby tego było mało, na ekranie głównym urządzenia można nawet wyświetlić wpisany przez nas komunikat (np. ooobiaaad!).

PhoneKid smartfon dla dzieci

Zobacz także: Czy czytnik linii papilarnych pod ekranem jest wytrzymały?

Geolokalizacja ani samo urządzenie nie może zostać wyłączone. Ponadto sprzęt został wyposażony przycisk SoS, który dyskretnie wybiera numer do rodzica. PhoneKid działa pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanej wersji Androida, dzięki czemu dzieci nie będą w stanie obejść jego zabezpieczeń. Firma planuje wypuścić swój produkt na terenie całej Unii Europejskiej (póki co nie można go jeszcze kupić). Osobiście sądzę, że pomysł jest jak najbardziej dobry, ale jedynie dla pociech w bardzo młodym wieku. U nastolatków to nie przejdzie.

Źródło: gsmarena • p1t3r

  Dla zainteresowanych polecam 02 odcinek 04 sezonu Black Mirror pt. Arkangel 😉 zagrożenia dla dzieci owszem i są ale wychowanie i zaufanie powinno być podstawą. Permanentna inwigilacja tworzy armię ludzi którzy 1) godzą się na to b) sami nie potrafią uczyć się oceniać sytuacje ryzykowne. Film świetnie to obrazuje! Naprawdę polecam wszystkim rodzicom.

  • Martina Neumayer

   Już stworzyła. Tabuny wiecznie przygarbionych widm włóczące się po ulicach z nosami w ekranach 😉
   Dziecku to książkę, za łapkę i na spacer, rodzica jako takiego, a nie pudełko do gapienia się.x