ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s9

Samsung Galaxy S9+ najlepszym telefonem do zdjęć – świetny wynik DxOMark

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Samsung od kilku lat udowadnia nam, że wie, jak zachwycać jakością zdjęć wykonywanych przez smartfony z rodziny Galaxy. Zeszłoroczne flagowce koreańskiego giganta – Galaxy S8 oraz Note8 – uzyskały świetnie noty w wielu recenzjach i sam z doświadczenia przyznam, że wykonywanie fotografii za pomocą urządzeń Samsunga to czysta przyjemność. Teraz, wraz z premierą Galaxy S9+, producent podniósł poprzeczkę na jeszcze wyższy poziom i nowy flagowiec Samsunga może być najlepszym smartfonem do zdjęć.

Zobacz też: Dowiedz się wszystkiego o Galaxy S9 i S9+!

Eksperci od fotografii z DxOMark przeprowadzili szereg testów na Galaxy S9+ – polegały one m.in. na wykonywaniu setek fotografii oraz nagrywaniu wielu godzin filmów, a to wszystko w warunkach laboratoryjnych oraz na łonie natury. Najnowszy flagowiec Samsunga, dzięki dwóm obiektywom oraz zmiennej przysłonie, w testach poradził sobie niesamowicie dobrze i udało mu się przebić nawet Pixela 2 oraz iPhone’a X, ponieważ urządzenie zdobyło aż 99 punktów.

Pomimo tego, że Galaxy S9+ nie zachwycił testerów jakością nagrywanych filmów, to wykonane zdjęcia zostały odebrane bardzo pozytywnie. Eksperci chwalili głównie ostrość oraz ogromną ilość detali na fotografiach, zarówno przy świetle dziennym, jak i w nocy. Oczywiście nie obyło się bez pomniejszych minusów – testerzy narzekali przede wszystkim na okazjonalne artefakty występujące przy bardzo jasnym świetle oraz na pojawiające się od czasu do czasu problemy z jakością nagrywanych obiektów. Test nie pozostawia jednak żadnych złudzeń – jeśli poszukujecie smartfona do zdjęć, to zdecydowanie wybierzcie Galaxy S9+.

Źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy